Kone on yleisilmeeltään nätissä kunnossa, mutta näyttö on mennyt kuvanulkopuolelta halki ja rikkonut lasin. Tämä tapahtui kun latauspiuha jäi kannen väliin. Toinen vika on touchpadin nappi ei toimi kunnolla. Joutuu painamaan erittäinkin kovaa, jotta rekisteröi. Ei ongelmaa jos käyttää täpäytystä (tai mikä onkaan parempi suomenkielinen termi?)
Koneeseen on vaihdettu keväällä 2014 uusi tarvike akku ja se kestää ihan mukavasti. Aikoinaan vaihdettu myös alkuperäisen kovon tilalle OCZ Vertex 60gt SSD, mikä pirteytti vanhaa ratsua oikein mukavasti
![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)
Koneen speksit:
2,26Ghz Core2Duo
4gt DDR3 muistia
60gt SSD OCZ Vertex
GeForce 9400M
Juuri asennettu OS X El Capitan
Muutama huono kuva:




Kauppatapa 1
Hintapyyntö: 200€, mutta tarjouksia otetaan vastaan. (Vaihdossa voin ottaa iPhone 6/6S ja täältäpäin sitten iso tukku euroja päälle)
Kone sijaitsee Helsingissä, mistä suositaan noutoa jotta ostaja näkee kunnon. Voin myös postittaa, mutta tällöin vahinkojen arviointi jää ostajan vastuulle.