Nyt on tällainen ongelmanpoikanen: yritin liittää Apple Performa Displayta ja PowerMäkkäri 8500:aa toisiinsa. Tulos: ei kuvaa. Voisiko tuo näyttö olla spesifioitu toimimaan vain Performoissa, koska Performa 475:n liitettynä kuva tulee kiltisti näkyviin. Vai onko mulla patteri lopussa?
Voi veikkosella, Performa ja PM8500 sopivat oikein hyvin toistensa kavereiksi. Nappaapa patteri (normaali, meille kaikille niin tuttu 3,6 voltin litiumi) jostain muusta Mäcista ja koklaa sitten. Toinen asia saattaa olla löystynyt näytönliitin tai -kaapeli PM:ssä.
Vaikka Apple on tehnyt kaikkea pöljää vuosien saatossa, ei se onneksi ruvennut tekemään vain Performille sopivia näyttöjä.
Give a man an espresso and he will have a buzz for an hour. Give a man an espresso machine and he will be buzzed for a lifetime. - Caffefutse