Usein foorumille siirtyessä tulee katsottua, onko "tuttuja" paikalla. Nyt on ruvennut ihmetyttämään tämä "piilotetut"-jengi, kun kerran ollaan nimimerkin suojassa ja tätä voi muutoin tutkia ei-rekisteröityneenä.
MIKSI IHMEESSÄ täällä pitää olla piilossa????? Miksi yleensä on sellainen mahdollisuus?
Laittakaahan salajengi kommenttia!
On mahdotonta olla masentunut, jos sinulla on ilmapallo! -Nalle Puh-
amanita kirjoitti: Nyt on ruvennut ihmetyttämään tämä "piilotetut"-jengi, kun kerran ollaan nimimerkin suojassa ja tätä voi muutoin tutkia ei-rekisteröityneenä.
MIKSI IHMEESSÄ täällä pitää olla piilossa?????
Mäkin ole tätä ihmitellyt useampaakin kertaan. Kait ylläpitäjä ja moderaattorit haluavat "tiirailla" välillä piilosta. Eihän piilo-jengiä ole kuin muutama ?!?
Tuolla Piilotetulla ei ole mitään tekemistä moderaattoreiden tai ylläpitäjien kanssa. Katsokaa kohdasta Omat tiedot, siellä on jokaiselle mahdollisuus valita haluaako olla Piilossa vai ei.
Ja jotkut on vaan ujoja tai tarkkoja yksityisyydestään.
MacFinn kirjoitti:Tuolla Piilotetulla ei ole mitään tekemistä moderaattoreiden tai ylläpitäjien kanssa. Katsokaa kohdasta Omat tiedot, siellä on jokaiselle mahdollisuus valita haluaako olla Piilossa vai ei.
Salamijakk kirjoitti:Pitäähän sitä surffata koko rahan edestä nyt kun menivät nostamaan vielä hintojakin, eivätkä pirulaiset jättäneet edes kilpailuttamisvaraa.
Justiinsa näin, Salamijakk pääsi taas yllättämään tässä ketjussa. Tässä ketjussa oli siis kyse omien tietojensa piilottamisesta ja keskustelusta siitä, ei mystisistä hintapörinöistä.
Salamijakk kirjoitti:Pitäähän sitä surffata koko rahan edestä nyt kun menivät nostamaan vielä hintojakin, eivätkä pirulaiset jättäneet edes kilpailuttamisvaraa.
Justiinsa näin, Salamijakk pääsi taas yllättämään tässä ketjussa. Tässä ketjussa oli siis kyse omien tietojensa piilottamisesta ja keskustelusta siitä, ei mystisistä hintapörinöistä.
No mulle on aivanyhdentekevää ollakko piilossa vai ei. Ei kannata kaikikia nyansseja ottaa niin vakavasti varsinkaan off-topic alueella Small thok
ELÄMÄN JA KUOLEMAN VÄLISSÄ ON AIKA, KÄYTITPÄ SEN MITEN TAHANSA
- Salamijakk
Ketjun aloittajan kanssa samalla linjalla. En osaa sanoa että miksi pitäisi piilosleikkiä pitäisi käydä anonyymeillä nikeillä.
Kyseessä lienee vain foorumisoftan ominaisuus, eli mahdollisuus olla piilossa on, ja ominaisuutta ei voi poistaa.
Piilossa voi käydä lukemassa ja lähettämässä yksityisviestejä, lukea uusimmat viestit, postata uusia, editoida vanhoja viestejä jne...
Hyöty voi olla juurikin yksityisyyden lisääntymiseen liittyvää, en vaan osaa sanoa kuka kenenkään anonyymin kirjoittajan ajankulutusta täällä mitenkään mittaa. Tietysti jos omistaa nikin jonka joku muu tietää, niin joskus ei vaan halua näkyä online-listauksessa.