Huomasin tässä äsken, että jonkin syyn takia Photoshoppini nimi on kahteen kertaan listalla (CTRL+Click/hiiren oikean korvan clickaus) ja tämä olisi mukava saada korjattua. Tavoitteena siis poistaa tuo toinen Photoshop listalta ja korjata toisen nimi. En nyt tiedä onko OS X:n vika vai Photoshopin. Tässä vielä kuva.

Näyttää siltä, että tuo ylempi on uusin versioni ja alempi vanhempi (joka on jonkin syyn takia jäänyt sinne). PS:n päivitytty versio on 10.0.1. Tässä vielä kuva Applications-kansiosta.

En tiedä mikä tuo Adobe Photoshop CS3 00-36-20 on, varmaan jäljellä trial-PS:n jäljiltä. Sisältö on sama kuin mikä on Adobe Photoshop CS3-kansiolla. Muistutan vielä että OS X käytetty vasta 3 päivää joten tarkkaan sitten minne pitää mennä ja mitä tehdä.

rantom