Yritän autella kaveria alkuun macin kanssa omilla reilun kuukauden mac-taidoilla

Laittoi eilen ulkoisen kovalevyn kiinni iMacciinsä ja time machine aloitti ilmeisesti jonkun ohjatun aloituksen. Ilmeisesti meni laittamaan ulkoisen levyn kohdelevyksi ja se alkoi ilmeisesti sitä alustaa tuota käyttöä varten - siinä vaiheessa oltiin menossa kun puhelu alkoi ja käskin heti pysäyttää toimituksen kun tajusin mitä tapahtuu. Ilmeisesti ei paria painallusta enempää ehtinyt painella ja sitä ei kai tiedä kukaan mitä nuo painallukset olivat
Varsinaiset kysymykset on varmaan että osaako joku sanoa mitä tuo time machine saattais ulkoiselle levylle haluta tehdä kun sellasen laittaa kiinni?
Kuvittelen nyt että se alotti jonkun alustuksen teon sille levylle ja se keskeytettiin, ei näytä levyn sisältöä macissa eikä pc:ssä. Joten varmaan ulkosesta levystä hävis jotkut käynnistystiedot? Siinä tapauksessa pitäs tunnistaa kuvan perusteella WD:n kovo että pääsis metsästämään tarvittavia tiedostoja jostain.
Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia nähdäksesi tämän viestin liitetiedostoja.
En vaihda enää pois.