Aplle ID:n salasanan vaihtaminen ei onnistu
Täällä voit kysyä mistä tahansa Mac-ongelmasta, jos et löydä vastausta muualta.
3 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 2
- Liittynyt: 11.5.2016 klo 21.21
Aplle ID:n salasanan vaihtaminen ei onnistu
Viesti Kirjoittaja iPasila »
Hei! Olen yrittänyt useamman kerran vaihtaa Apple ID:n salasanan. Saan sähköpostiini viestin, että homma on onnitunut. Mutta kun yritän käyttää uutta tunnusta,se ei kelpaa. Olen nyt yrttänyt vaihtaa salasanan nyt monta kertaa, ja aina samalla lopputuloksessa. Onko jotain, mitä teen mahdollisesti väärin? Vai onko ainoa ratkaisu se, että luon kokonaan uuden tunnuksen ja salasanan?
-
- Viestit: 840
- Liittynyt: 17.6.2008 klo 20.03
- Paikkakunta: Raisio, Raw.
Re: Aplle ID:n salasanan vaihtaminen ei onnistu
Viesti Kirjoittaja L-Janne »
Itse vaihdoin hiljattain tuo salasanan, ja iPhone antoi parin päivän ajan herjaa, ettei toiminto onnistunut, eli salasana oli oikein, mutta järjestelmät jumissa. Eilen tai toissapäivänä taisi myös olla uutisotsikkoa jossain, että noiden Apple ID -palveluiden kanssa olisi monilla ollut ongelmia, eli ehkä kannattaa hetki nyt seurailla tilannetta ja yrittää uudelleen.
MacBook Air M1, iPhone 13 Pro Max, Marantz M-CR603.
-
- Viestit: 54
- Liittynyt: 24.7.2015 klo 19.50
Re: Aplle ID:n salasanan vaihtaminen ei onnistu
Viesti Kirjoittaja genomizer13 »
En ny tiedä onko kyseessä sama asia mut ittelläni oli kans tuo ongelma kirjautua esim. AppStoreen kun en muistannu salasanaa ja jos sen laitto väärin 3 kertaa niin sitte tuli että se AppStore on kiinni jonkun aikaa. Soitin AppleCareen (vaik se maksaakin ) ja sen pojan kanssa käytiin läpi niitä 3 turvakysymystä että kun niistä edes 2 menee oikein niin sit voipi vaihtaa salasanan. Mun piti muuttaa myös sinne uus sähköposti osoite ja sekin järjesty oikein hyvin sen Apple Caren kautta. Joten en osaa muuta neuvoa antaa kun että soita sinne AppleCareen niin ne kyl siellä auttaa. En kyllä muista miten sain sen mun uuden s-posti osotteen sain vaihdettua mut nyt kyllä toimii!! Se on tärkeää että saa noi kaikki turva ym. päivitykset laitettua. Just muutama päivä sitte tuli iso El Capitan turvapäivitys. Toivottavasti tästä on sulle apua!! T. Pekka Tampereelta 

3 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “Ongelmia Macin kanssa?”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit