Olen PC (CP) taustalta tullut, totutettu Win toosaan.
Ei se minusta ole mitenkään katastrofiajattelua, että tulee telluksen ulkopulelta, jossa on tottunut erilaiseen struktuuriin. Tekee sitten kysymyksen ja henkilö teilataan Joukolla. Ronskin, mutta ei kuitenkaan brutaalin kysymyksen ääreen.
Kyllä tänne pyrkii pääsemään ihan hyvällä tahdolla uusia MAC-ihmisiä. On vain niin tunnepitoista, ettei uskalla edes kysyä tenkkapoosta. Tietysti on Tenkkapoita meilläkin Makissa, PuuCeessa, tartutaan niihin hieman hillitymmin. Kaikilla on oma historiansa. Mutta ansa pitää purkaa asiallisesti.
![Salaisuus [:#]](./images/smilies/47_47.gif)
Viittaan yhteen esimerkkiin, jonka kyllä tiedätte.
Ja ohimennen tabua uhmaten, tämä tietokoneen perusohjelma Mail- sähköpostiohjelma lähettelee niitä kiinalaisia kirjoitusmerkkeja varmaankin globalisaation nimissa. Kiinassa valmistetut kirjaimet tulee varmaankin halvemmiksi. Miksi? No se on kiinanaksi kaksi, siksi ne tulee halvemmiksi
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)