"Ville Honkonen" on nyt vähän närkästyny kun ei saanut 500 E:a tuotteestaan, tässä faktaa, miksi ei saanut.
eikai kukaan oleta että myytävää tavaraa ja yhteydenottoa joutuu odottamaan useita päiviä, jos laitetaan tuote myyntiin pitäisi se olla myytävissä, kun ostaja ilmaantuu, vai voikohan tavaran jättää kokonaan myymättä jos niin päättää??
ja kohtuutonta on myös että tuote pitäisi noutaa vaikka 600 km:n päästä varsinkaan kun paikkakuntaa missä tuote/tavara on, ei ilmoitettu etukäteen, "nouto" kai suomeksi tarkoittaa ns. lähiseutua.
parempia kauppoja ja myyjiä kaikille! t sepe
"kauppa se on mikä kannattaa"
selvennys
Sana on (melkein) vapaa.
5 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 28342
- Liittynyt: 21.2.2004 klo 12.07
- Paikkakunta: Vantaa
-
- Viestit: 4994
- Liittynyt: 24.2.2004 klo 23.16
Viesti Kirjoittaja MVi »
http://www.hopeinenomena.net/viewtopic.php?t=77805
Myynti-ilmoituksiin olisi hyvä merkitä paikkakunta jossa laite on.
Tieto auttaa ostajan asennoitumista: missä konetta voi käydä katsomassa ja kokeilemassa tai mistä nouto jne...
Myynti-ilmoituksiin olisi hyvä merkitä paikkakunta jossa laite on.
Tieto auttaa ostajan asennoitumista: missä konetta voi käydä katsomassa ja kokeilemassa tai mistä nouto jne...
Hopeinen Omena -tuotteet: http://hopeinenomena.net/shop
-
- Viestit: 2958
- Liittynyt: 29.3.2004 klo 7.11
- Paikkakunta: Helsinki
Re: selvennys
Viesti Kirjoittaja harri »
Asiahan ei minulle varsinaisesti kuulu, mutta kysyn nyt kuitenkin:woxmann kirjoitti:kohtuutonta on myös että tuote pitäisi noutaa vaikka 600 km:n päästä varsinkaan kun paikkakuntaa missä tuote/tavara on, ei ilmoitettu etukäteen, "nouto" kai suomeksi tarkoittaa ns. lähiseutua.
Et sitten sattunut s-postissasi kysymään missä ko. kone fyysisesti sijaitsee, kun kerran s-postiyhteydessä kaupan tiimoilta olitte?
Mielestäni "Nouto"-sana ei sinänsä kyllä ota kantaa itse noutomatkan pituuteen.
-Harri
-
- Viestit: 3004
- Liittynyt: 21.2.2004 klo 10.33
Pelisäännöistä
Viesti Kirjoittaja NeNithelo »
Kaupankäyntiin on annettu melko selvät pelisäännöt, jotka sijaisevat "Myydään" -osiossa ensimmäisenä listalla.
http://hopeinenomena.net/viewtopic.php?p=3058#3058
Silti perusasiat jäävät kerta toisensä jälkeen huomioimatta. Toki MVin viittama myynti-ilmoitus on poikkeuksellisen hyvä, laitteen sijainti on kuitenkin myynti-ilmoituksesta unohtunut.
En ota kantaa siihen mikä tilanne tämän myynti-ilmoituksen kohdalla on.
Pohdintaa:
Olisikohan mahdollista laittaa tuo ilmoitus näkymään ruudulle 15 sekunniksi ennen myynti-ilmoituksen jättöä. Tulisipahan luettua!![Nörde [8-|]](./images/smilies/49_49.gif)
http://hopeinenomena.net/viewtopic.php?p=3058#3058
Silti perusasiat jäävät kerta toisensä jälkeen huomioimatta. Toki MVin viittama myynti-ilmoitus on poikkeuksellisen hyvä, laitteen sijainti on kuitenkin myynti-ilmoituksesta unohtunut.
En ota kantaa siihen mikä tilanne tämän myynti-ilmoituksen kohdalla on.
Pohdintaa:
Olisikohan mahdollista laittaa tuo ilmoitus näkymään ruudulle 15 sekunniksi ennen myynti-ilmoituksen jättöä. Tulisipahan luettua!
![Nörde [8-|]](./images/smilies/49_49.gif)
5 viestiä
• Sivu 1/1
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit