Uudemmissa OSX versiossa (Mountain Lion, myös Mavericks jossa olen tällä hetkellä, en tiedä miten uudemmat käyttäytyy) ekan kerran filu toistuu oikein, mutta jos menen seuraavaan filuun, kuntelen sen ja palaan takaisin aikasempaan, nyt toistettaessa klipistä puuttuu alku. Rumpusamplejen A/B:aaminen on kovin vaikeata ilman transienttia. Jos etenen listassa eteenpäin vaikkapa 5-10 samplea ja palaan suoraan takaisin vaikkapa siihen ekaan, nyt filu toistuu taas nätisti. Näyttäisi liittyvän jotenkin muistinkäyttöön.
Olisiko ideoita joilla saada Esikatselu toimimaan paremmin? Olen harkinnut Snapperin ostamista, mutta olisi surkuhupaisaa että minun pitäisi ostaa kuudenkympin softa korjatakseni hajonnut käyttisominaisuus!
![Surullinen [:(]](./images/smilies/icon_sad.gif)
Käytän musakäytössäni Pro Toolsia, etsin rumpusampleja Finderilla ja raahaan ne siitä suoraan PT:n timelineen (ja se kopsaa ne samalla Audio Files -kansioon), siksi esikatselun toimivuus olisi mukavaa. Kiitos jos tulee ideoita.