Olen tässä ajatellut yrittää päivittää luuria ja muutama kysymys on herännyt operaatiosta. Vaikka asiaa käsitteleviä triidejä onkin koko alue täynnä, ajattelin silti tehdä oman triidin koska kysymyksiä on muutama ja en ainakaan saanut ihan täysin vastauksia kaikkiin kysymyksiin haun kanssa. Lisäksi pieni search-tuokion sai pääni vielä enemmän pyörälle ja olen aika loistava kädettään pieniäkin operaatioita, joten oma support-thread voi olla ihan paikallaan.
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
1. Kysymyksessä on siis joulu-/tammikuussa hankittu 1.1.2 iPhone. Puhelin on luonnollisesti jailbreakattu sekä aktivoitu ja käytän TurboSIMiä unlockina. Mikähän on mahdollisesti helpoin keino tästä tilanteesta päivittää puhelin? Entä onko se tulevaisuuden kannalta kuinka fiksu? Kannattaako odottaa Pwnagen ilmestymistä ja onnistuuko sillä päivitys?
2. Kuinka saan helpoiten kaikki tällä hetkellä puhelimessa olevat yhteystiedot siirrettyä seuraavaan versioon (oletan että kaikki katotaa päivitysrumban aikana)?
Kiitän kaikkia vastaajia, ja uskon että lisäkysyttävää on vielä tulossa
![Kieli [:P]](./images/smilies/icon_razz.gif)