iPhone menee itsestään lepotilaan
Keskustelua laitteista. Huom! Tänne vain keskustelu itse laitteista, ei ohjelmista tai iOS-käyttöjärjestelmästä
3 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 3
- Liittynyt: 2.7.2009 klo 23.53
iPhone menee itsestään lepotilaan
Viesti Kirjoittaja x3roconf »
Kun iphone 3g:n herättää lepotilasta virtanappia painamalla niin se menee uudestaan lepotilaan (näyttö pimenee täysin) 7 sekunnin päästä. Puhelin saattaa mennä lepotilaan myös puhelun loputtua. Onko puhelin rikki vai voiko tätä säätää jostakin? (ainakaan asetuksissa ei ole tällaista säätöä). Päivitin äsken firmwaren versioon 3.0 eikä auttanut tähän ongelmaan)
-
- Viestit: 2981
- Liittynyt: 24.5.2008 klo 18.54
- Paikkakunta: Vantaa
Re: iPhone menee itsestään lepotilaan
Viesti Kirjoittaja Marbo »
Jos puhelin on ollut näyttöpimeenä eli ns. lepotilassa kun puhelu tulee niin se menee myös puhelun lopetettua tähän. Ja jos et avaa näppäin lukkoa kun otat puhelimen pois lepotilasta niin se menee tosiaan varmaan 7 sek. päästä takaisin lepotilaan. Eli ihan normaalia.x3roconf kirjoitti:Kun iphone 3g:n herättää lepotilasta virtanappia painamalla niin se menee uudestaan lepotilaan (näyttö pimenee täysin) 7 sekunnin päästä. Puhelin saattaa mennä lepotilaan myös puhelun loputtua. Onko puhelin rikki vai voiko tätä säätää jostakin? (ainakaan asetuksissa ei ole tällaista säätöä). Päivitin äsken firmwaren versioon 3.0 eikä auttanut tähän ongelmaan)
Monta juttuu
-
- Viestit: 319
- Liittynyt: 8.2.2009 klo 18.59
Re: iPhone menee itsestään lepotilaan
Viesti Kirjoittaja eqe »
Ei sitä olis taaskaan tarvinnu uutta topiccia tehä...x3roconf kirjoitti:Kun iphone 3g:n herättää lepotilasta virtanappia painamalla niin se menee uudestaan lepotilaan (näyttö pimenee täysin) 7 sekunnin päästä. Puhelin saattaa mennä lepotilaan myös puhelun loputtua. Onko puhelin rikki vai voiko tätä säätää jostakin? (ainakaan asetuksissa ei ole tällaista säätöä). Päivitin äsken firmwaren versioon 3.0 eikä auttanut tähän ongelmaan)
''Tyhmät'' iPhone 3G kysymykset: http://www.hopeinenomena.net/viewtopic. ... 1&t=111164
Macbook Pro 2,66 500GB 4GB
iPad WiFi 16Gb
iPhone 4 32gb Black
iPhone 3G 16gb White
iPad WiFi 16Gb
iPhone 4 32gb Black
iPhone 3G 16gb White
3 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit