Ulkomaalaisia forumeja selatessa olen ymmärtäny että noin 30% käyttäjistä kokee iPhonen hidastuneen jailbreakin myötä. Ilmeisesti etenkin sovellukset kuten sbSettings?
Oletteko huomanneet, että lagi olisi vielä jailbreakkauksen ongelma? Esim. 3gs mallin jälkeen ja uudella firmwarella?
Jailbreak ja lagi
Keskustelua laitteista. Huom! Tänne vain keskustelu itse laitteista, ei ohjelmista tai iOS-käyttöjärjestelmästä
4 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 4367
- Liittynyt: 20.5.2006 klo 14.00
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Jailbreak ja lagi
Viesti Kirjoittaja inf »
Ei ole ollut ongelmaa 3G eikä 3GS:n kanssa. Se on aina vaikeaa sanoa, mitä muuta noihin luureihin on asennettu koska se tottakai vaikuttaa jos siellä kaikki softat juoksevat taustalla yms asiat jotka saattavat esim syödä muistia ja CPU-aikaa jatkuvasti.dubert kirjoitti:Ulkomaalaisia forumeja selatessa olen ymmärtäny että noin 30% käyttäjistä kokee iPhonen hidastuneen jailbreakin myötä. Ilmeisesti etenkin sovellukset kuten sbSettings?
Oletteko huomanneet, että lagi olisi vielä jailbreakkauksen ongelma? Esim. 3gs mallin jälkeen ja uudella firmwarella?
-
- Viestit: 1437
- Liittynyt: 22.6.2009 klo 18.40
Re: Jailbreak ja lagi
Viesti Kirjoittaja legace »
3G:llä hidastuminen ei häirinnyt käyttöä, 3GS:llä sitä ei huomaa ollenkaandubert kirjoitti:Oletteko huomanneet, että lagi olisi vielä jailbreakkauksen ongelma? Esim. 3gs mallin jälkeen ja uudella firmwarella?

-
- Viestit: 423
- Liittynyt: 31.7.2009 klo 14.47
Re: Jailbreak ja lagi
Viesti Kirjoittaja Nurffe »
3GS käytössä ja mitään lagia en ole huomannut (Olihan se puhelin vissiin tunnin tai kaks ilman jb:tä ekana
)
Joka tapauksessa aina tapahtuu kun jotain painaa eikä tarvitse odotella niin eipä voi oikein "lagista" puhua.

Joka tapauksessa aina tapahtuu kun jotain painaa eikä tarvitse odotella niin eipä voi oikein "lagista" puhua.
iPhone 3GS 32GB
4 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit