
iPad on nyt livenä nähty, ja tuleva käyttäjä on antanut siunauksensa laitteelle. Kalikka olisi tarkoitus napata tällä viikolla mukaan kaupasta. 3G/4G optiolla olevan mallin tulen valitsemaan, tälle ominaisuudelle saattaa tulla käyttöä. 16gb malli näillä näkymin riittää kun musiikkia, elokuvia sun muuta ei ole tarkoitusta siirtää.
Mitä mieltä foorumilaiset ovat tarjolla olevista iPadeista, nythän vaihtoehtoina ovat iPad 2 ja uusi iPad. Ainoa konkreettinen ero liikkeessä näpertäessä oli näyttö, Retina on upea. Muut erot toki selvitin, mutteivät ole niinkään merkittäviä. Ajattelin noutaa huomenna Gigantin tarjouksesta iPad 2 16gb wifi+3G mallin hintaan 449€. Toinen vaihtoehto olisi hommata uusin malli hintaan 599€.
Onko tuo 449€ hyvä tai edes kohtuullinen hinta vanhemmasta sukupolvesta? En ainakaan parempaa tarjousta löytänyt tällä hetkellä. Mielipiteitä anyone?
![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)