Speksit alla tylysti kopioitu laitetta myyvältä sivulta (italoidulla omat kommentit)
![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)
Full HD- yhteensopiva (1080p) mediasoitin auttaa toistamaan sisältöä lähiverkosta.
Toistaa elokuvia, videoleikkeitä, musiikkia ja kuvia Internetistä televisiossa.
Yhteensopiva DLNA- ja UPnP-mediavirtojen kanssa
Toistaa lähes kaikki ääni- tai videokuvamuodot (itsellä ei ole tullut vielä vastaan formaattia jota ei toistaisi)
Yhdistetään verkkoon kaapelilla tai langattomasti (Wireless N)
Integroitu Flash-yhteensopiva Web-selain näyttää Web-sivut suoraan televisiossa.
Kaukosäädin ja näppäimistö (Kaukosäätimessä siis Qwerty näppis)
Automaattiset päivitykset tuovat uutta sisältöä ja uusia toimintoja. (Iso valikoima appeja ladattavissa)
iPhone/Android-ympäristöön on saatavana kaukosäädinsovelluksia.
Boxeen käyttöjärjestelmä on todella hyvä ja selkeä, mm. elokuvat / sarjat / musat tunnistaa automaattisesti ja lajittelee ne selkeään järjestykseen ja hakee niihin tiedot netistä (elokuviin ja sarjoihin IMDB:stä).
Itsellä ollut synkattuna langattoman verkkolevyn kanssa ja toiminut ilman mitään ongelmia. Laitteessa myös USB jota kautta esim. kuvia voi toistaa tikulta vaivattomasti (tosin kaikillahan on nykyään jo smart-TV jossa sama ominaisuus, mutta kuiteskin...).
Laite on myös ulkonäöllisesti aika tyylikäs ja uskon, että saa hyväksynnän myös "ei-niin-suotuisasti-elektroniikkaan-suhtauvilta" vaimokkeilta (ainakin tämä minun kohdalla)! 8)
Lisää infoa: http://www.dlink.com/fi/fi/home-solutio ... t-a-glance
Laite toimii moitteettomasti, mutta taloon tuli AppleTV joka ajoi Boxeen hyödyttömäksi.
Hp. 70€.
Maksu käteisellä. Laite sijaitsee Helsingissä Kampissa, joten nouto tai tällit jossain keskustan alueella.