Gevey ja verkon menetys !
Kaikki ohjelmiin, iTunes Storeen, App Storeen, synkronointiin, iOS-käyttöjärjestelmään jne. liittyvät keskustelut tänne
3 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 340
- Liittynyt: 5.11.2009 klo 18.16
Gevey ja verkon menetys !
Viesti Kirjoittaja mihkeli »
Itsellä iPhone 4 ja gevey käytössä!! Alussa homma toimi kuin junan vessa, mutta viimeaikoina menettää verkon monta kertaa päivässä!! Eli ei auta kun käynnistää uudestaan ja tehdä homma alusta... Onko muilla samaa ongelmaa?? Käytössä iOS 4.3.3 !!
-
- Viestit: 340
- Liittynyt: 5.11.2009 klo 18.16
Re: Gevey ja verkon menetys !
Viesti Kirjoittaja mihkeli »
Edelleen sama ongelma, mutta nyt iphone 4 päivitetty ios 5.0.1:seen !! bb on edelleen 03.10.01, ja olen kokeillut kahdella eri geveyllä. Muuten verkko pysyy 3g:ssä hyvin, mutta heti kun tullaan alueelle jossa verkko on heikompi, niin menettää verkon ja koko homma on tehtävä uudestaan.Eli onko tähän mitään ratkaisua? Käytössä ebay:stä ostettu kiinalais halpis gevey. Vai olisko se orginaali sittenkin ratkaisu ongelmaan? Gevey:n sivuilla väittävät ettei toimi ios 5.0.1:n kanssa
Tietenkin sitä vois kokeilla jos sais huomattavasti halvemmalla... Vai onko jollain foorumilaisella ylimääräinen orkkis gevey, josta vois luopua huokeaan hintaan pk-seudulla mieluiten?
Furious modinkin asensin, mutten tajua miten se toimii.. taitaa olla vain sille orkkikselle tämäkin softa.
![Surullinen [:(]](./images/smilies/icon_sad.gif)
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
-
- Viestit: 340
- Liittynyt: 5.11.2009 klo 18.16
Re: Gevey ja verkon menetys !
Viesti Kirjoittaja mihkeli »
Noniin !! Nyt en kyllä ymmärrä ollenkaan... Olen kokeillut kaksi viikkoa niin että 3g on pois käytöstä, ja puhelin ei ole kertaakaan hävittänyt verkkoa !! Eli edgellä ja gsm:llä toimii kuin junan vessa.
Mutta heti kun laittaa 3g:n päälle ja ajelee autolla, niin huomaa yht`äkkiä että taskussa oleva iphone on " ei verkkoa" tilassa, ja ei auta muu kuin gevey ulos ja koko systeemin buuttaus jotta saisi verkon taas takaisin. Puhelimena siis iphone 4 ios 5.0.1 bb 03.10.01 ja liittymänä saunalahti. Olis se ihan kiva kun tuo 3g pysyisi eikä hävittäisi verkkoa. Tämä ongelma siis ainoastaan kun ajelee autolla.Kotona 3g pysyy kokoajan eikä hävitä verkkoa. Onko tähän mitään fixiä olemassa, vai olisko puhelin rikki?? Vai pitääkö olla yhteydessä saunalahteen?? ![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)
3 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit