Se on se aika vuodesta taas. Myydään iPhone 5 16Gb silver.
Mukaan lähtee alkuperäinen pakkaus, jopa omenatarrat ovat jäljellä. Kuulokkeet ovat olleet käytössä, joten laitan mukaan iPhone 6:n mukana tulleet uudet vastaavat.
Puhelin ostettu heti julkaisun yhteydessä, takuuta ei siis enää jäljellä.
Käytön jälkiä löytyy: Ympäri luuria kulkevasta alumiinireunasta on kulunut ylimääräiset pois ja takakannessa hiusnaarmuja jotka huomasin vasta nyt. Kuva huomattavimmasta kulumakohdasta ja takakannesta
Pahimpana jälkenä lukitusnapin vieressä on muisto Kaisaniemen metroaseman laatoituksesta. Lukitusnappi toimii kolhusta huolimatta normaalisti. Kuva
Latauspiuha kärsii Lightning-kaapelin tyyppiviasta, eli muovisuoja on rispaantunut rikki puhelimen päästä. Piuha kuitenkin toimii normaalisti, itse sähköjohdoissa ei liene vaurioita.
Ulkoisista elämisen jäljistä huolimatta näyttölasi on virheetön ja muutenkin laite värinöineen ja etäisyydentunnistuksineen toimii täydellisesti, joten suojakuorta käyttävä luulee käyttävänsä tehtaalta tullutta puhelinta. Kaikki fyysiset napit toimivat virheettömästi. Akkukesto ei ollut uutenakaan häävi, enkä ole huomannut sen siitä merkitsevästi huonontuneen.
Kaupat mieluiten kasvokkain, Itella-lisän maksaa ostaja.
Laitteen sijainti Helsinki. Hintapyyntö 290 euroa.
Sarjanumero oikeuttaa osallistumaan Applen lukitusnapin vaihto-ohjelmaan.
http://cl.ly/image/2b301f3a3Y3V
