Anniel kirjoitti:Touho kirjoitti:Erño kirjoitti:Kannattaa hioa vähän luetun ymmärtämistä. En sanonut, että vettä ja nuudeleita juomapullosta.

No et sanonutkaan, kunhan nyt leikin vaan trendikästä homppulaista.
Sitäpaitsi aattele ny, tuo nuudelipullohan vois olla ihan vaikka bisnesidea, nuudelssonit vaan lämmönkestävään pulloon mausteineen, lisää vain vesi ja eikun mikroon tai kiehuvaan veteen, ja kohta sulla ois Noodle in a Bottle -ateria, vai oiskohan vaikka Takeaway Noodles -ateria valmiina.
Hmm, pitäisköhän ruveta jo hiomaan sales pitchiä jollekin kansainväliselle pikaruokaketjulle...
![Nörde [8-|]](./images/smilies/49_49.gif)
Öh, miten tuo eroaa kuppinuudelista?
No paljonkin. Se on nääs sitä tuotedifferointia. Myydään sama pasha uudessa paketissa, ja pistetään sille vähän kalliimpi hinta kuin kuppinuudelille. Eihän tämä poikkeaa juur mitenkään muustakaan teollisen roskaruoan markkinoinnista. Jukurtitkin pistettiin vaihteeksi pulloon, ja myydään pienissä pakkauksissa entistä parempaan hintaan.
Äläs sää siis kuule yhtään torpedoi mun bisneksiä siellä, nii kerta! Oo kiltisti, niin voit päästä osille mun nuudelibisneksestä, vaikka hymyilemällä nätisti tulevassa pullonuudelimainoksessa. Siinä fiinimmässä naisille suunnatussa versiossa. Äijille on sitten oma konstailematon versionsa, jota tähdittää Erño. Sitten on vielä erillinen perjantai-iltojen versio, jossa esiinty Peitsamo ja Mailila vuoron perään, mutta eri mainosspoteissa.
Onhan se nyt muutenkin ihan eri juttu, kun kuppi on kuppi, ja toinen on pullo, josta ne nuudelit imaistaan naamariin tosta vaan yhdellä hörppäysliikkeellä. Slurpsis vaan.
<tosikkodisclaimeri: Tämä tarina sisältää fiktiivistä materiaalia, joka ei perustu todellisen elämän tapahtumiiin, eikä sitä ole tarkoitettu otettavaksi kirjaimellisesti. Mahdolliset yhteydet tosielämän tapahtumiin ovat puhtaasti sattuman seurausta.>
Ernoslippage: Nonnih, siinäs näit, eikun bisnekset pyörimään ja juopponuudelit myyntiin, Hiragana- ja Kanjimerkeillä koristeltuina. 8)