Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Kaikki ohjelmiin, iTunes Storeen, App Storeen, synkronointiin, iOS-käyttöjärjestelmään jne. liittyvät keskustelut tänne
7 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 23
- Liittynyt: 25.10.2009 klo 10.04
Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Viesti Kirjoittaja Nanou »
Minulla on nyt tuo firmware 4.3.2. Miten saisin sen takaisin 4.3.1, että jailbreakki onnistuu?
Viimeksi muokannut kallekilponen, 16.4.2011 klo 23.29. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: otsikko kuvaammaksi
Syy: otsikko kuvaammaksi
Iphone 4 16
-
- Viestit: 991
- Liittynyt: 28.9.2006 klo 22.47
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Firmware
Viesti Kirjoittaja Molto bene »
Jos sulla on tallessa se edellinen firmis, Alt pohjassa (vai oliko Cmd) painat sitä restore näpyskää. Haet sen firmis filen oikeasta paikasta ja voila'
Jos sulla ei ole sitä, kannattaa hake vaikka http://iclarified.com/ kautta linkki mistä löytyy, sieltä löytyy muutenkin ohjeita ongelmaasi
Jos sulla ei ole sitä, kannattaa hake vaikka http://iclarified.com/ kautta linkki mistä löytyy, sieltä löytyy muutenkin ohjeita ongelmaasi
Mac OS X, because making UNIX user friendly was easier than fixing Windows
-
- Viestit: 72
- Liittynyt: 23.4.2011 klo 21.38
Re: Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Viesti Kirjoittaja alicia00 »
Eli mulla on iphone 3gs ja sitä ei oo ikinä jailbreakattu, mutta päivitetty 4.3.2, miten voin palauttaa vanhempaan versioon, jotta jailbreak JA unlock onnistuu? Kyseessä kytky. Pikaisia vastauksia haetaan,kiitos!
Iphone 6 16GB White
Ipad 3 Retina 16 GB + Cellular Black
MacBook Pro 13" 2012
Ipad 3 Retina 16 GB + Cellular Black
MacBook Pro 13" 2012
-
- Viestit: 15274
- Liittynyt: 14.1.2011 klo 20.24
- Paikkakunta: Riihimäki
Re: Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Viesti Kirjoittaja tuomaril »
Et pysty palauttamaan firmwarea vanhempaan versioon koska jos luuria ei ole koskaan jailbreikattu niin siitä ei ole voitu ottaa SHSH-blobseja talteen Cydiaan. Koska luurissa on uusin firmware niin siellä on todennäköisesti uusin baseband jota ei voi unlockata. Toki voit laittaa luuriin iPadin basebandin mutta silloin GPS ei enää toimi. Itse en suosittele iPad baseband operaatiota!alicia00 kirjoitti:Eli mulla on iphone 3gs ja sitä ei oo ikinä jailbreakattu, mutta päivitetty 4.3.2, miten voin palauttaa vanhempaan versioon, jotta jailbreak JA unlock onnistuu? Kyseessä kytky. Pikaisia vastauksia haetaan,kiitos!
MacBook Air M1
-
- Viestit: 72
- Liittynyt: 23.4.2011 klo 21.38
Re: Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Viesti Kirjoittaja alicia00 »
No mutta jos päätän etten halua GPS lainkaan niin voinko näillä ohjeilla saadan unlockin http://www.iclarified.com/entry/index.p ... 4563&laid=tuomaril kirjoitti:Et pysty palauttamaan firmwarea vanhempaan versioon koska jos luuria ei ole koskaan jailbreikattu niin siitä ei ole voitu ottaa SHSH-blobseja talteen Cydiaan. Koska luurissa on uusin firmware niin siellä on todennäköisesti uusin baseband jota ei voi unlockata. Toki voit laittaa luuriin iPadin basebandin mutta silloin GPS ei enää toimi. Itse en suosittele iPad baseband operaatiota!alicia00 kirjoitti:Eli mulla on iphone 3gs ja sitä ei oo ikinä jailbreakattu, mutta päivitetty 4.3.2, miten voin palauttaa vanhempaan versioon, jotta jailbreak JA unlock onnistuu? Kyseessä kytky. Pikaisia vastauksia haetaan,kiitos!
Iphone 6 16GB White
Ipad 3 Retina 16 GB + Cellular Black
MacBook Pro 13" 2012
Ipad 3 Retina 16 GB + Cellular Black
MacBook Pro 13" 2012
-
- Viestit: 23
- Liittynyt: 25.10.2009 klo 10.04
Re: Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Viesti Kirjoittaja Nanou »
4.3.2 pystyy jailbreikkaan redsnowilla, ainakin itse onnistuin.
Iphone 4 16
-
- Viestit: 15274
- Liittynyt: 14.1.2011 klo 20.24
- Paikkakunta: Riihimäki
Re: Firmwaren downgrade (4.3.2->4.3.1)
Viesti Kirjoittaja tuomaril »
Kylläalicia00 kirjoitti:No mutta jos päätän etten halua GPS lainkaan niin voinko näillä ohjeilla saadan unlockin http://www.iclarified.com/entry/index.p ... 4563&laid=tuomaril kirjoitti:Et pysty palauttamaan firmwarea vanhempaan versioon koska jos luuria ei ole koskaan jailbreikattu niin siitä ei ole voitu ottaa SHSH-blobseja talteen Cydiaan. Koska luurissa on uusin firmware niin siellä on todennäköisesti uusin baseband jota ei voi unlockata. Toki voit laittaa luuriin iPadin basebandin mutta silloin GPS ei enää toimi. Itse en suosittele iPad baseband operaatiota!alicia00 kirjoitti:Eli mulla on iphone 3gs ja sitä ei oo ikinä jailbreakattu, mutta päivitetty 4.3.2, miten voin palauttaa vanhempaan versioon, jotta jailbreak JA unlock onnistuu? Kyseessä kytky. Pikaisia vastauksia haetaan,kiitos!
MacBook Air M1
7 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit