Kuvaus
Myydään ulkoisesti siistikuntoinen iPhone 3GS 32GB musta ilman operaattorilukitusta. Näytössä ei naarmuja. Takakannessa puhelimelle tyypillistä kulumaa vaikka ollut lähes kokoajan suojakotelossa. Muuten takakuori hyvässä kunnossa ei esim haljennut latausreijän kohdalta, niinkun useissa iphoneissa.
Puhelin myydään viallisena, koska välillä buuttailee itsekseen ilman syytä. Yleensä riittää pelkkä uudelleen käynnistys, mutta joskus joutuu käyttämään piuhan päässä jotta saa taas toimimaan. Saattaa toimia moitteita viikkoja kun taas joskus saattaa tehdä tuota useamman kerran viikossa. Menee ilmeisesti palautustilaan itsestään. Softa temppuilee siis. Itsellä ei ole aikaa näiden puhelimien kanssa räpeltää, joten myyn jotta joku saisi korjattua tästä itselleen hyvän puhelimen. Ilmeisesti kyseessä softa vika?
Puhelin on valmistettu 2010 viikolla 33, eli ikää luurilla hieman alle vuosi, mutta koska on takuuvaihdokki, niin Applen takuu ei enää voimassa.
Kuvat:


Sijainti & Hinta
Mukana tulee ainoastaan itse puhelin ja usb-latauspiuha. Puhelin sijaitsee Kaarinassa. Nouto onnistuu ja postituskin on mahdollinen.
Myydään tarjousten perusteella.