kallekilponen kirjoitti:Tai sitten ostat suoraan Minidisplayport-HDMI johdon. Varmista kuitenkin ostaessasi, että johto/adapteri tukee myös, ääntä, niin sitä ei tarvitse siirtää eri kautta.ohnono kirjoitti:Oletan että tarvitsen minidisplay - HDMI -adapterin, ja lisäksi HDMI-johdon?
Aa okei, ei osunut silmiin et on olemassa tuommonen johto suoraan! Hianoo. Ok ja hyvä huomautus toi ääniasia! Kiitos paljon!
Kyllä mä laskin, et mulle tää on järkevin vaihtoehto tässä kohtaa! Joskus tulevaisuudessa kiinnostais kyllä hankkia joku appletv:n kaltainen systeemi, nyt tarviin vaan tän.kamina kirjoitti:Luulis että järkevämpiäkin ratkaisuja löytyy... Onko telkkarissa verkkojohtoa? Tukeeko se jotain media-serveriä jota voisi pyörittää mäkillä? Eikö apple tv ole melkein yhtä halpa kuin tommonen kaapeli?