Reiko kirjoitti:Monet sanovat että tuulettimet huutavat päivityksen jälkeen. Onko kukaan päivittänyt miniänsä ja kuinka on vaikuttanut tuulettimiin?
Mini ollut päivitettynä nyt pari iltaa... Eilen kesken EyeTV:n katselun alkoi tuuletin puhisemaan oikein kunnolla. Hiljeni kyllä muutamassa minuutissa, mutta pisti huolestuttamaan...
En ole aiemmin saanut Miniä huutamaan kuin yhden kerran kun asetin EyeTV:stä progressive scanin päälle, joka pitäisikin vaatia G5-myllyn alleen...Normaalissa olohuonekäytössä mini on käytännössä äänetön.
Seuraillaan!
=)juha
Aktiivilelut: iPad Pro 10.5, iPhone 12 Pro, AppleTV 4K
Uskaltaisiko sitä asentaa uutta päivitystä tähän 10.4.2. ?
Ei oikein innosta näillä aloittelijan taidoilla, jos jotain sitten kuitenkin menee pieleen.
Mitä suosittelette, päivitänkö vai en? Kyseessä on ihan uusi powerbookki.
Ihmisellä on kaksi kättä työntekoa varten, ja kaksi jalkaa, jotta voi lähteä kävelemään kun työ ei kiinnosta.
Tulipahan asenneltua vihdoin. Ainoa bugi tähän asti on, että bt-kuvake hävisi yläpalkista päivityksen jälkeen...ilmestyi kuitenkin takaisin, kun kävi laittamassa asetuksista pois ja takaisin päälle.
Ohjelmat tuntuu avautuvan nyt hemmetin nopeasti. Esim. Word ja PP.
Itsekkin asensin päivityksen.. Nyt kävi vaan semmoinen fiba, että iwork alkoi vaati serial numberia, jota en mistään löydä.. Tuo iwork tuli siis koneen mukana (ibook 1,33ghz), eikä tuota koodia ole aikaisemmin kysytty..[:S]
Onko muilla käynyt niin, että yhtäkkiä DMG:t ei mounttaannu työpöydälle? Terminaalissa ne näkyy mutta Finderilla ei pääse millään käsiksi. Hommaan tuntuu auttavan vain buuttaus. Homma ilmeni äsken Toastin (7.0.1) oman mounttauksen jälkeen, voisiko olla siinä joku bugi? Käynyt jo pari kolme kertaa tässä lyhyen ajan sisällä.
edit:
Jahas. Homma ilmenee aina, kun on Toastilla mountattu työpöydälle image DMG:n sisältä. Boogieboogie
spiidi78 kirjoitti:Onko muilla käynyt niin, että yhtäkkiä DMG:t ei mounttaannu työpöydälle? Terminaalissa ne näkyy mutta Finderilla ei pääse millään käsiksi. Hommaan tuntuu auttavan vain buuttaus. Homma ilmeni äsken Toastin (7.0.1) oman mounttauksen jälkeen, voisiko olla siinä joku bugi? Käynyt jo pari kolme kertaa tässä lyhyen ajan sisällä.
edit:
Jahas. Homma ilmenee aina, kun on Toastilla mountattu työpöydälle image DMG:n sisältä. Boogieboogie
Rewes kirjoitti:Ei ole ainakaan mulle käynyt ikinä.
Ilmeisesti tuo käy vain tietyillä DMG-tiedostoilla.. Sain jopa DVD-aseman häviämään työpöydältä pienellä kikkailulla. Käynyt aiemmillakin Tiger-versioilla tosin (Pantterilla ei ikinä), eli ei ollu tämän päivityksen uusi ominaisuus.