Elikkä ensimmäisen podin kalmistoon kuuluu sen muuntaja. Ja tämän uuden mukanahan nokkelasti ei tule laturimötikkää. Tuossa soittimen ala-laidassa sanotaan kelpaavaksi virraksi 5-30V 1A max. Ja se vanha muuntaja pukkaa 12V 1A. Eikös nyt olisi hyvä idea sovittaa vanha muuntaja uuteen podiin? Minun järkeni mukaan pitäisi toimia noiden speksien mukaan vallan mainiosti.
![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)
Ainoa hankaluus asiassa on se että laturimötikässä on kolo firewire-piuhalle, ja uuden soittimen piuha taasen on usb, joten täytyy etsiä kumpaisenkin liittimen tasavirtakoskettimet ja kolvailla itse sovitinosa.
Ennen hinnakkaan taskusoittimen piloille polttamista ajattelin kuitenkin julkistaa suunnitelmani, jos joku vaikka tietäisi syyn miksi en säästäisi sitä 30 euroa minkä Apple rohmuaa "lisävaruste"muuntajastaan
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)