Tervehdys! Ostin tämän puhelimen viime keväänä eräältä tutultani, ollut siitä lähtien tyttöystäväni käytössä. Henkilö, keneltä ostin, on ensimmäinen omistaja ja ymmärtääkseni hankkinut puhelimen soneran kytkynä. Kytkyn ei pitäisi enää olla voimassa. Tuotteen kunto: käytön jälkiä näkee, eli ei ole pidetty suojakuorissa ja sellaista kevyttä naarmua löytyy, mitä näihin lasisiin kuoriin tulee. Takakannen yläreunassa pari pienen pientä "palaa" lähtenyt, koetan saada niistä kuvan erikseen. Mielestäni kuitenkin kuorten kunto on 2 vuoden ikäiselle puhelimelle hyvä. Home-nappi on kyseisessä laitteessa ongelmallinen. Kyseinen nappi toimii vähän oman pään mukaan, aina silloin tällöin saa painaa monta kertaa ja yhtäkkiä taas toimii hyvin.
-iPhone 4 32GB ja väriltään musta
-maksutapana käteinen, tilisiirto, mitä näitä nyt on
-sijaitsee Jyväskylässä
-toimituksena nouto mieluiten, voin myös postittaa. Ostin silloin vain pelkän puhelimen, mutta minulla on ylimääräinen valkoisen iPhone 4S:n laatikko, johon puhelimen voi pakata lähetystä varten.
-hintapyyntö: 220€ / tarjouksia voi esittää.
Kyselkää lisätietoja kaikin mokomin, kun vähän väsyneenä tätä myynti-ilmoitusta rustailin niin saattoi jotain unohtuakin. Viestillä tahi soittamalla numeroon 0 4 oo tai vaikkapa tähän ketjuun tai yksityisviestillä.
Kaupan päällisiksi voin ostajan halutessa pistää pakettiin mukaan tarpeettoman fitnesstukun muovisen suojan. Myös 1st generaation ipod nanoa jäljitteleviä jääkaappimagneetteja löytyy, joten sellaisiakin tarjolla.
Kuvia:
MYYTY: iPhone 4 32GB musta, 220€
Vain Applen omat tuotteet.
Alueen säännöt
Ole hyvä ja tutustu Hopeisen Omenan kauppapaikan sääntöihin (6.1.2017) ennen uuden ilmoituksen tekemistä.
Ole hyvä ja tutustu Hopeisen Omenan kauppapaikan sääntöihin (6.1.2017) ennen uuden ilmoituksen tekemistä.
6 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 450
- Liittynyt: 22.6.2006 klo 16.11
- Paikkakunta: Jyväskylä
MYYTY: iPhone 4 32GB musta, 220€
Viesti Kirjoittaja petroc »
Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia nähdäksesi tämän viestin liitetiedostoja.
Viimeksi muokannut petroc, 5.11.2012 klo 22.57. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
iMac G4
-
- Viestit: 450
- Liittynyt: 22.6.2006 klo 16.11
- Paikkakunta: Jyväskylä
Re: M: iPhone 4 32GB musta
Viesti Kirjoittaja petroc »
Aamulla tuli tekstiviesti, jossa tarjoussumma 180€. Ei ainakaan vielä lähde tuolla hinnalla. Taidan pitää kauppaa auki viikonlopun ajan, postikaan ei viikonloppuisin kulje, niin turhaa alkaa lähettämään vielä.
iMac G4
-
- Viestit: 38
- Liittynyt: 23.11.2009 klo 17.26
-
- Viestit: 450
- Liittynyt: 22.6.2006 klo 16.11
- Paikkakunta: Jyväskylä
Re: M: iPhone 4 32GB musta, 220€
Viesti Kirjoittaja petroc »
Kiitoksia tarjouksesta! Odottelen vielä tuohon huomiseen päivään. Tällä hetkellä lähdössä siis 200€urolla. Hintapyynnön tarjonneelle puhelin lähtee samointein.Em0 kirjoitti:200 plus postit!
Puhelimeen ei ole päivitetty iOS 6.
iMac G4
-
- Viestit: 156
- Liittynyt: 22.8.2012 klo 1.33
-
- Viestit: 450
- Liittynyt: 22.6.2006 klo 16.11
- Paikkakunta: Jyväskylä
Re: M: iPhone 4 32GB musta, 220€
Viesti Kirjoittaja petroc »
almostpro kirjoitti:205€+postit.
EIköhän tuo nyt ollut se korkein tarjous, joka tämän päivän puolella tuli, kun ei jaksa yöhön asti tätä vatvoa. Näin ollen puhelin taitaa tulla myydyksi hintaan 205€.
iMac G4
6 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “Myydään iPhone, iPad ja iPod”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit