https://newsclient.omxgroup.com/cdsPubl ... 55&lang=fi
Ainakaan vielä ei kurssi pahemmin raketoi
![Hymy [:)]](./images/smilies/icon_smile.gif)
Viesti Kirjoittaja Hanttapuli »
Viesti Kirjoittaja Lare »
No, salakalastuksessahan pääsee enempi sillin hajuun käsiksi. Ja tosi kalastaja ei ota onkeensa pikkusakoista.tómppu kirjoitti:Minä ihmettelen tästä artikkelista huolimatta miten voi olla niin että raiskauksesta saa pienemmät sakot kuin salakalastuksesta.
Viesti Kirjoittaja Peitsamo »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Viesti Kirjoittaja arttula »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Olen toisinaan yritellyt eriytellä ketjuja ja erityisesti aloittaa eriytettyjä aiheita, mutta eri modereitterit ovat olleet eri mieltä eriytysperusteista, joten olen tyytynyt tähän, vaikka esimerkiksi kolumnit ja blogit eivät varsinaisesti ole uutisia siitä huolimatta, että uutisaiheita käsittelevät.iMies kirjoitti:En vain jaksa enkä ymmärrä tuota sinun päivästä toiseen jatkuvaa suomi24.fi ja vauva.fi tyylistä julkista avautumista, varsinkin, kun sen taustalla on selvästi todella huonot perustiedot niin talous- kuin oikeustieteestä ja niiden lähteenä tai kohteena lähinnä lehtien nettiuutiset.arisel kirjoitti:Hmmm... Lienen loukannut sinua jossain asiassa?
Koska 95 % tämän säikeen viesteistä on sinun kirjoittamia – eikä kukaan jaksa kirjoittaa lähes jokaiseen niistä korjausta – ehdotan, että myös otsikko muutetaan vastaamaan tätä asiantilaa.
Viesti Kirjoittaja arisel »
Viesti Kirjoittaja paulaw »
Viesti Kirjoittaja Kain »
Viesti Kirjoittaja kuriton »
Jokos on hakupaperit oikeustieteelliseen laitettu?arisel kirjoitti: Saattaa tietysti johtua osaamistasosta sekin...![]()
Viesti Kirjoittaja richidi »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Tarkoitus pyhittää keinot?Vapaa-ajattelijain liiton verkko-osoite on http://www.vapaa-ajattelijat.fi. Seurakuntayhtymä on puolestaan varannut itselleen yhtä kirjainta lyhyemmän osoitteen http://www.vapaa-ajattelija.fi.
Viesti Kirjoittaja Lare »
Prostioiduksi Englantiin.arisel kirjoitti:Se sopiva rangaistus tällaisesta bisneksestä?
Viesti Kirjoittaja arisel »
Viesti Kirjoittaja Lare »
Karvan verran alle vuosi.arisel kirjoitti:Entä tuomion pituus..?
Viesti Kirjoittaja hatey »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Kun naisen veli kuuli sisarensa kohtalosta, hän heittäytyi mereen ja hukkui.
Viesti Kirjoittaja tosikko »
Hieno homma!hatey kirjoitti:Hompun Kakemies oli näköjään päässyt lehteen.
Viesti Kirjoittaja arisel »
Iltalehden mukaan internetin ulkopuolisessa Tor-verkossa toimii laaja huumeiden jakeluverkosto, jossa on kaupan amfetamiinia, kokaiinia, psykedeelejä sekä kannabista.
Mutta miten Tor-verkkoon saa yhteyden? Eikö se tapahdu tavallisen verkon kautta? Ja tätäkö ei voi estää?Poliisin on vaikea päästä rikollisten jäljille, sillä toiminta tapahtuu syvällä tavallisen verkon ulkopuolella.
Viesti Kirjoittaja nallemaija »
Tor-verkkoon yhdistetään erillisen softan kautta joka sekoittaa koneiden ip-osoitteet käytännössä jäljittämättömiin. Tarvii myös oman selaimen.arisel kirjoitti: Mutta miten Tor-verkkoon saa yhteyden? Eikö se tapahdu tavallisen verkon kautta? Ja tätäkö ei voi estää?
Viesti Kirjoittaja arisel »
Viesti Kirjoittaja nallemaija »
Sitä en tiedä.arisel kirjoitti:Eikö operaattori voi tunnistaa kyseisen ohjelman käyttöä ja katkaista linjan? Jos ip-osoitetta ei voi tunnistaa, estetään liikenne?
Viesti Kirjoittaja arisel »
Tutkijat Madridin autonomisessa yliopistossa käyttivät arvionsa pohjana tietoja maailman väkiluvusta vuosina 1900–2010. Arvio osuu melko hyvin yksiin YK:n laskevien väestöennusteiden kanssa.
30 viime vuoden aikana syntyvyys on kääntynyt laskuun kaikkialla maailmassa paitsi Saharan eteläpuolisessa Afrikassa. Käänne alkoi jo 1980-luvun puolessa välissä, ja samalla tiellä ihmiskunta on yhä.
Niinkin äsken kuin 1992 ennustettiin yleisesti, että maailmassa olisi 7,17 miljardia ihmistä vuonna 2010, eli kolme vuotta sitten. Todellinen väkiluku oli arviolta 6,8 miljardia.