taas jonkinlainen säkki - 14 paistinpannullista
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
Nyt ovat liemineen pakasterasioissa (ilman kansia) jäähtymässä, menee vielä useampi tunti, ennen kuin pääsen
siirtämään ne pakastimeen... ellen sitten nosta niitä parvekkeelle jäähtymään.
Viesti Kirjoittaja Jussi68 »
Viesti Kirjoittaja .mp5 »
Viesti Kirjoittaja redhat »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Onko tällä jotain tekemistä sen Salamijakkin säätytön kanssa?redhat kirjoitti:Herkkuhaarukka
Viesti Kirjoittaja redhat »
Ei. Toivottavasti.arisel kirjoitti:Onko tällä jotain tekemistä sen Salamijakkin säätytön kanssa?redhat kirjoitti:Herkkuhaarukka![]()
Viesti Kirjoittaja kuriton »
Viesti Kirjoittaja Lihapipo »
Viesti Kirjoittaja kuriton »
Teitin varmaan pitää tyytyväisenä ja ravittuna huonompikin kokki?!Lihapipo kirjoitti:Ihmeellistä kiukuttelua tuokin. Moni olisi näinä vaikeina kurjuuden aikoina mielissään siitä, ettei tarvitse erikseen ostaa kallista lihaa padan tukevoittamiseen.
Viesti Kirjoittaja Leader dog »
Viesti Kirjoittaja Tauvo »
Viesti Kirjoittaja Mikael K. »
Viesti Kirjoittaja kuriton »
http://haka.iki.fi/ruoka/muunnostaulukot.htmMikael K. kirjoitti:Pieni kysymys väliin. Kuinka paljon on desilitroissa 100g vehnäjauhoja?
Viesti Kirjoittaja Mikael K. »
Viesti Kirjoittaja Anghorn »
Viesti Kirjoittaja tuomas92 »
Viesti Kirjoittaja jepsfrost »
Viesti Kirjoittaja jakovski »
Viesti Kirjoittaja arisel »
Ruotsissa on noussut kohu joulutortuista. Svenska Dagbladetin joulutorttuohje poiki lehdelle palauteryöpyn ja syynä oli lukijoiden mielestä perinneherkun hakaristia muistuttava muoto. Näin vältät mököttämisen joulupöydässä ja valmistat poliittisesti korrektin joulutortun.
Viesti Kirjoittaja Anghorn »
Viesti Kirjoittaja Mikael K. »
Viesti Kirjoittaja Tauvo »
Viesti Kirjoittaja Mikael K. »
Viesti Kirjoittaja Tauvo »
Kyllä se oli joku kulmia kohti kiihtyvä, keskeltä suora, tuulinen.Mikael K. kirjoitti:Kuutiolta? Vai oranssilta kuutiolta? Täällä lihakeitto maistui hyvältä.
Viesti Kirjoittaja darthmother »