Havaittuja ongelmia:
- muutaman maksukanavan aukeaminen kestää tai ei onnistu välillä ollenkaan (esim MTV Sports1&2) selaimella
- kuvan pätkiminen, rakeisuus sekä äänisynkan ongelmat välillä / lähinnä pädilla ja föönillä
- pädillä DNA TV appin kaatuminen, ohjelman käynnistyminen viiveellä, ohjelman äänen kuuluminen mutta kuvan puuttuminen
- pädillä ohjelman katselun keskeytettäessä, keskeytykohta ei aina tallennu millekään laitteelle
- tämä nyt ei ole vika, mutta sekä selaimella että appilla käytettävyys on aika kehno monella mainitsemattomalla tavalla verrattuna moniin olemassa oleviin palveluihin.
Tämmöstä pölinää.
Ja just tuli Denarilta palaute, että uusimmassa DNA TV app-päivityksessä todella on jotain häikkää ja sitä työstetään. Pisteet hyvästä vastauksesta.
PS. palvelun idea on kyllä maanalaisen paikan hyvä, nyt kun c-more ja viasat elokuvakirjastotkin näkyvät matkalaitteissa. Eli melkein kaikkea voi kytätä, joko digiboksilta, koneelta, pädiltä tai föönistä. Tallennuskapasiteetti kanaville on vaatimattomat 4000h.
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
Viasat, C-More, Mix 4, MTV3 total (DNA TV:n kautta) neljäkybää - ei ihan paha hinta.