Haulla en tähän löytänyt vastausta, osaisiko joku auttaa?
Kannettavan Win2000-koneen kovalevy alkoi pitää naksuvaa ääntä ja käynnistyi epävarmasti. Siksi ajoin usb-kovolle windowsin oman backupin (siis sillä Wintoosan omalla backup-softalla koko kovo backuppina usb-levylle, mukana on kai silloin myös win-käyttis.. ehkä?). Silloin ei vielä ollut tiedossa, että seuraava koneeni tulisi olemaan Mac.
Win-koneen kovo tuntuu nyt sitten sanoneen itsensä irti lopullisesti, joten verkon yli / polttamalla levylle tms. en tuota ryönää saa enää Maciin siirrettyä.
Onko jotain softaa/keinoa, jolla tuon backupin saisi auki Macissä, jotta saisin tuon win-koneen sälät taas käyttööni?
Myönnettävä on, että en ole vielä edes yrittänyt yksinkertaisesti vain kiinnittää levyä Maciin, koska epäluuloni "suoralle toimimiselle" ovat suuret
![Punastuu [:$]](./images/smilies/icon_redface.gif)