Erño kirjoitti:privaattiservut on niille, joita ei kiinnosta pelata vuoden ympäri ennen kuin pääsee varsinaiseen tekemiseen käsiksi
Nyt kun ittellä on lvl 70 hahmo, alkaa tulla guild warsia ikävä. Melee hahmolla ei pärjää WoWissa kellekään, kun hahmo ei automaattisesti seuraa kohdetta, vaan se pitää hoitaa manuaalisesti samalla kun yrittää klikkailla iskuja

Tämäpä kertookin miksei porukka tuolla pärjää
Noita klikkailijoita lisää, niin ainakin PvP on helppoa kun ne hiirellään hosuu. Kannattaa opetella käyttämään niitä keybindingseja. Eikai tuota kukaan "tosissaan" pelaava 70lvl, olkoon raidaaja taikka PvP pelaaja, hiirellä pelaa???
Hahmo ei seuraa kohdetta, LOL. Kohta varmaan tahdot vain yhden nappulan jota naputtelet onnesta soikeana hiirellä, tietokone tietenkin valitsee sen parhaan hyökkäyksen tapauskohtaisesti?
Kun sitä aikaa on käytetty siihen lvl nostoon, niin ei tarvii enään opetella alustalähtien noita ikoneita klikkailemaan taikka pelimekaniikkaa muutenkaan. On nuo perusjutut selvillä jo.
Ei tuo lvl70 nostaminen kummoinen homma ole, jos hiukankaan panostaa tehtävien tekemiseen tämän uuden nerffin jälkeen. Asia erikseen on sitten nämä "mulla on sininen alushame, seison siis sen kanssa pankin edessä näytillä ja jauhan shaissea" tyypit.