Ai ajatus oli se, että sinä olisit siellä kylmänä. Sit tuo ei ole niin pervo ajatus.Lare kirjoitti:No, kerrankin olisin cool. Kunnes lääkintävahtimestari alkaa aukomaan päätä.Miklu kirjoitti:Konepelti ja ensiapu vielä menettelee, mutta ruumishuoneella... Vähän pervoa! Yäk!
Hompun sinkkuketju
-
Miklu
- Viestit: 1568
- Liittynyt: 24.1.2006 klo 20.05
- Paikkakunta: Järvenpää
Viesti Kirjoittaja Miklu »
-
Teppo Tulppu
- Viestit: 3742
- Liittynyt: 9.6.2005 klo 11.15
- Paikkakunta: Helsinki
Viesti Kirjoittaja Teppo Tulppu »
Mutta ah niin romanttinen.Miklu kirjoitti:Ai ajatus oli se, että sinä olisit siellä kylmänä. Sit tuo ei ole niin pervo ajatus.Lare kirjoitti:No, kerrankin olisin cool. Kunnes lääkintävahtimestari alkaa aukomaan päätä.Miklu kirjoitti:Konepelti ja ensiapu vielä menettelee, mutta ruumishuoneella... Vähän pervoa! Yäk!Surullinen kyllä.
-
mikastus
- Viestit: 13182
- Liittynyt: 30.12.2004 klo 15.09
- Paikkakunta: Oulu
Viesti Kirjoittaja mikastus »
Pyydän anteeksi kirjallisen tuotoksenne editointia, joskin häveliästä sellaista. Jospa muotoilisimme tämän viimeisen lauseen hieman otollisemmin tulevaa puolison uutta elämää, mikäli sellaista on odotettavissa, sekä edesmennyttä juhlakalua, mikäli sellaista oli, kunnioittaen:Teppo Tulppu kirjoitti:..Myöhempinä aikoina morsmaikku-leski kaihoisana muistelee, kuinka Lare oli ensitapaamisessa hieman jäykkä.
Myöhempinä aikoina edesmenneen puoliso, kunnioittaen ja surevana, valmiina uuteen rakkauteen johon entinen puolisonsa hänet velvoitti viimehenkäyksen valoin, muistelee; Lare oli ensitapaamisesta lähtien useinkin jäykkänä.
Totuus puettuna täten ruusuisesti, ikäänkuin CV:nä, taannee kuvitteellisille henkilöillemme suhteellista tulevaisuusturvaa molemminpuolisissa jatkumoissaan, sekä ylä- että alapuolisissa taivasteluiden kentissään. Pilvessä tai ilman.
-
Teppo Tulppu
- Viestit: 3742
- Liittynyt: 9.6.2005 klo 11.15
- Paikkakunta: Helsinki
Viesti Kirjoittaja Teppo Tulppu »
Mutta ajan hammasta ei Larekaan pystynyt vastustamaan. Ajan mittaan, Laren ja hänen elämänsä naisen suhteen muuttuessa aina vain maanläheisemmäksi, Larekin alkoi pehmetä.mikastus kirjoitti:Pyydän anteeksi kirjallisen tuotoksenne editointia, joskin häveliästä sellaista. Jospa muotoilisimme tämän viimeisen lauseen hieman otollisemmin tulevaa puolison uutta elämää, mikäli sellaista on odotettavissa, sekä edesmennyttä juhlakalua, mikäli sellaista oli, kunnioittaen:Teppo Tulppu kirjoitti:..Myöhempinä aikoina morsmaikku-leski kaihoisana muistelee, kuinka Lare oli ensitapaamisessa hieman jäykkä.
Myöhempinä aikoina edesmenneen puoliso, kunnioittaen ja surevana, valmiina uuteen rakkauteen johon entinen puolisonsa hänet velvoitti viimehenkäyksen valoin, muistelee; Lare oli ensitapaamisesta lähtien useinkin jäykkänä.
-
mikastus
- Viestit: 13182
- Liittynyt: 30.12.2004 klo 15.09
- Paikkakunta: Oulu
kovistelusta pehmyttymiseen
Viesti Kirjoittaja mikastus »
Koska kertomuksenne perusteella voidaan olettaa että suhde muuttui maanläheisemmäksi, voitaneen myös olettaa että se täten syventyi. Enkä tässä tarkoita pelkästään että kyntömies muokkaisi äitimaata. Tällainen uppoutuminen käsittääkseni voidaan ikävästi tulkita myös eräänlaiseksi myyräntyöksi. Tästä tuskin on kuvitteellisessa tapauksessamme kyse. Itse luulen, että kyseessä saattaa olla fysikaalisesti positiivisesti selitettävä rakkaudellinen ilmiö. Kovakin vaikuttaa pehmeältä, jos on totalitaristisen rakastunut.Teppo Tulppu kirjoitti:Mutta ajan hammasta ei Larekaan pystynyt vastustamaan. Ajan mittaan, Laren ja hänen elämänsä naisen suhteen muuttuessa aina vain maanläheisemmäksi, Larekin alkoi pehmetä.
En sivumennen sanoen tiedä voiko kovakuorinen mutta pehmytsydäminen olla edesmennyt ja viileänlämmin.
-
amanita
- Ylläpitäjä
- Viestit: 51764
- Liittynyt: 30.12.2005 klo 21.24
- Paikkakunta: Tampere
Viesti Kirjoittaja amanita »
Tarttiskoos tänne järkätä sinkkubileet, teetä ja torvisoittoa, jotta saadaan porukka tuolta maan uumenista päivänvaloon? Kävisin niiamassa hetsiltään jokuseen tanssiin, nyv vaan ei oo mahkuja, kun oon kylässä!
Apple-käyttäjät ry:n jäsen • http://appleusers.fi/
-
Erño
- Viestit: 25524
- Liittynyt: 9.6.2005 klo 15.24
- Paikkakunta: Oulu
-
Lare
- Viestit: 8105
- Liittynyt: 24.8.2005 klo 20.36
Viesti Kirjoittaja Lare »
Mutta oikeesti mun unelma on lähempänä tuota edellä kuvailtua tekohengitysskenaariota: Nainen makaa selällään, otsa hieman koholla koska pään alla on Mac Book Air. Kainalossa onkin iMacin sijaan 1,5L Fanta-pullo. Semmoiset on fanta-siat. Sitten iskee todellisuus: Fanta onkin lightia.
-
Sarjatuli
- Viestit: 1015
- Liittynyt: 29.3.2007 klo 13.15
- Paikkakunta: Tampere
-
Esa3
- Viestit: 51
- Liittynyt: 7.8.2007 klo 21.54
Viesti Kirjoittaja Esa3 »
Tai sitten käytät sitä laatikkoa kauppakassina. Kyllä ne tytöt silloinkin tietävät mitä olis kotona tarjolla.Crash test dummy kirjoitti:Meinaatko että mimmi löytyy ensimmäiseltä maitokauppareissulta, kunhan vaan viitsin tämän koneeni mukaan ottaa?Saako muuten kone olla alkuperäisessä laatikossaan? Siinä kun on ihan kahvakin kantamista varten..
-
Teppo Tulppu
- Viestit: 3742
- Liittynyt: 9.6.2005 klo 11.15
- Paikkakunta: Helsinki
-
kuriton
- Viestit: 9917
- Liittynyt: 18.9.2006 klo 11.02
-
Teppo Tulppu
- Viestit: 3742
- Liittynyt: 9.6.2005 klo 11.15
- Paikkakunta: Helsinki
Viesti Kirjoittaja Teppo Tulppu »
Jep jep. Kysy vaikka Isabellalta, Hillaryltä, Margaretilta, Louiselta, Sarahilta, Tarjalta, Bessieltä, Amelialta, Julialta, Charlottelta, Carolinelta, Barbaralta, Jennyltä, Eleanorilta, Susanilta, Harrietilta, Elizabethilta, Rosielta, Victorialta, Maryltä ja Annielilta.kuriton kirjoitti:Ähä, ähä..siitäs sait kaunis miäs!!Käykös muuten miten flaksi?
-
kuriton
- Viestit: 9917
- Liittynyt: 18.9.2006 klo 11.02
Viesti Kirjoittaja kuriton »
Minähän oon kova kyselemään, mutta tuon listan perusteella mun ei tarvii kysyä enää mittäänTeppo Tulppu kirjoitti:Jep jep. Kysy vaikka Isabellalta, Hillaryltä, .. Annielilta.kuriton kirjoitti:Ähä, ähä..siitäs sait kaunis miäs!!Käykös muuten miten flaksi?
hhmmm...vaikka kyllä kaukorakkaus ja tuo flaksi ovat hieman eri asioita mun mielestäni edelleen. (niin jos ei teiti sitten just Kaukoon ois rakastunut.)
-
Anniel
- Viestit: 17687
- Liittynyt: 25.11.2004 klo 11.57
- Paikkakunta: Hämeenlinna
Re:
Viesti Kirjoittaja Anniel »
Teppo Tulppu kirjoitti:Jep jep. Kysy vaikka ... Annielilta.kuriton kirjoitti:Ähä, ähä..siitäs sait kaunis miäs!!Käykös muuten miten flaksi?
-
ManiMicci
- Viestit: 2876
- Liittynyt: 2.11.2007 klo 16.40
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja ManiMicci »
-
Anniel
- Viestit: 17687
- Liittynyt: 25.11.2004 klo 11.57
- Paikkakunta: Hämeenlinna
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja Anniel »
ManiMicci kirjoitti:Onhan noita Annieleita moneen junaan...
http://images.google.com/images?um=1&hl ... rch+Images
-
Teppo Tulppu
- Viestit: 3742
- Liittynyt: 9.6.2005 klo 11.15
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Re:
Viesti Kirjoittaja Teppo Tulppu »
Niin, taisin unohtaa mainita Audreyn. En tosin ymmärrä miksi se täällä käyttää nimeä Anniel.Anniel kirjoitti:Teppo Tulppu kirjoitti:Jep jep. Kysy vaikka ... Annielilta.kuriton kirjoitti:Ähä, ähä..siitäs sait kaunis miäs!!Käykös muuten miten flaksi?
![]()
![]()
-
MTI
- Viestit: 88
- Liittynyt: 16.2.2006 klo 0.20
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja MTI »
Vaan palautetaanpa se taas yhden viestin ajaksi alkuperäisille raiteilleen, eli parikymppinen jätkä Tampesterista ilmoittautuu myöskin huonontamaan tilastoja
(päästäpä tästä ajoissa nukkumaan, kun on pakko lukea eteenpäin, naurattaa niin. Ja aamulla olis vielä elektroniikan koe, tietty kaheksalta.)
hmm... kuulostaapa taas epätoivoiselta tää....
No mutta öitä kaikille Omputtarille, sekä myös muille
-
Celia
- Viestit: 457
- Liittynyt: 5.7.2007 klo 18.14
- Paikkakunta: Tampere
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja Celia »
-
dogmulder
- Viestit: 1627
- Liittynyt: 14.6.2005 klo 23.11
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja dogmulder »
-
kallekilponen
- Viestit: 28342
- Liittynyt: 21.2.2004 klo 12.07
- Paikkakunta: Vantaa
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja kallekilponen »
-
amanita
- Ylläpitäjä
- Viestit: 51764
- Liittynyt: 30.12.2005 klo 21.24
- Paikkakunta: Tampere
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja amanita »
Kiiruusti siis "Perhetapahtumiin" ja "Hehkutuksiin" kirjoittamaan!!!kallekilponen kirjoitti:Vaikuttaisi siltä että yksi ääni olisi syytä vähentää tuolta sinkkumiesten osasta piakkoin...![]()
Apple-käyttäjät ry:n jäsen • http://appleusers.fi/
-
weeezes
- Viestit: 538
- Liittynyt: 1.6.2006 klo 13.59
- Paikkakunta: Inkoo
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja weeezes »
Mmh.. Hmm.. Pahoittelen 8) ...?kallekilponen kirjoitti:Vaikuttaisi siltä että yksi ääni olisi syytä vähentää tuolta sinkkumiesten osasta piakkoin...![]()
-
kallekilponen
- Viestit: 28342
- Liittynyt: 21.2.2004 klo 12.07
- Paikkakunta: Vantaa
Re: Hompun sinkkuketju
Viesti Kirjoittaja kallekilponen »
No en ihan vielä...mutta lupaavalta vaikuttaa kumminkin...amanita kirjoitti:Kiiruusti siis "Perhetapahtumiin" ja "Hehkutuksiin" kirjoittamaan!!!kallekilponen kirjoitti:Vaikuttaisi siltä että yksi ääni olisi syytä vähentää tuolta sinkkumiesten osasta piakkoin...![]()
Kiva!
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit