arijoutsi kirjoitti:Astiaan lämmintä vettä ja tulostuspää veteen likoon vaikka puoleksi tunniksi. Pitää sitten varoa ettei vettä mene siihen elektroniikka osaan. Muutaman saanut toimiin tuolla menetelmällä. Mutta kun noinkin kauan ollut käyttämättä, niin ei hyvältä näytä. Mustesuihkareissa pitäisi aina viikon parin välein vetästä testiliuska läpi, jos ei ole muuta tulostettavaa, niin pysyisi kunnossa.
Olen liotellut tulostuspäätä vai mikä teline se nyt on lämpimässä vedessä useaan otteeseen - kiitos vinkistä, kyllä sieltä veteen jotain liukenee - ja kuivatellut osaa patterin päällä yön yli. Ei näyttäisi tulostavan mustaa tekstiä. Kohta laitan sen pesukoneeseen.
Tyhmä kysymys: ![Punastuu [:$]](./images/smilies/icon_redface.gif)
siis voihan siihen laittaa
vain mustan värikasetin? Ja kokeilla sillä, toimiiko? Ei kai kaikkia värejä tarvitse laittaa paikalleen? (En hennoisi avata kolmen värin pakettia vielä, varmuuden vuoksi)