Pis kirjoitti:Crimson kirjoitti:Mun mielestä Front Row on varsin hyvä softa. Toki warettajat tuhansine eri formaatteineen ja kodekkeineen ovat asiasta eri mieltä. Laillisen iLife-matskun kanssa Front Row on kuitenkin erinomainen.
Mitä tarkoitat laillisella iLife-matsulla? Omat valokuvat ja kotivideot?
Kaikki iTuneissa oleva musiikki, elokuvat, TV-sarjat, äänikirjat, podcastit, musavideot jne. Sekä tietysti omat valokuvat ja kotivideot.
Pis kirjoitti:Itse en ole juuri löytänyt käyttöä Front Rowlle. Leffat, musat ja valokuvat tulee avattua niille tarkoitetuilla erillisillä ohjelmilla.
Kuinka hyvin nämä onnistuu sohvalta käsin (Applen) kaukosäätimellä?
Pis kirjoitti:Mitä nyt lailliseen ja/tai erilaisia codecceja kaipaavaan matskuun tulee, niin aika rajattua on Front Rown käyttö kun Suomen iTunes Storesta ei saa leffoja tai tv-ohjelmia ostettua/vuokrattua. Vai saako?
Ei saa. Eikä saa edes jenkkistoresta vuokrattuja leffoja katseltua Front Row:n kautta. Tuo on mielestäni merkittävä puute. Ostetut leffat ja TV-sarjat toki saa katsottua.
Pis kirjoitti:Kunpa Front Row rupeis hiffaamaan digivirittimiä, sit olis ohjelmalle enemmän käyttöä.
Eye TV:n saa integroitua melko hyvin Front Row:hun.