http://www.pencomputing.com/frames/tpc_compaq.html
Oikein iäkäs, varmaan siinä heti XP julkaisun jälkeen ostettu. uskaltaisinko arviooida siinä ehkä 2000-1 aikoihin??
Iästä huolimatta laite tosissaan toimii hyvin, tässä erikoisessa mallissahan on mukana tuollainen kynä, jolla konetta voi käyttää ilman näppistä.
Koneessa myös käsialatunnistin ja kaikenlaisia piirrustusohjelmia yms. taiteilijalle tai piirtäjälle hauska lisälaite
Muuten ihan normaali Windows. Huom. virussuojaukset ovat olleet sitä luokkaa että niiden päivittäminen on varmasti ensimmäinen asia mikä pitää tehdä kunnolla ennen käyttöönottoa!
Koneessa muuten WLAN, joka oli ensimmäisiä mitä koneisiin laitettiin. HISTORIAA!!!
Mutta kuten sanoin, kone on kunnossa, ja ikäänsä nähden kivasti pidetty, kaikki levykkeet ja levykesemat mukaan.Luulisin. Uskoisin. Toivon niin.
Kysymyksiä saa esittää; koitan vastata niihin rehellisesti.
Ei tule hinta päätä huimaamaan. Tarjoa vaikka mielijohteesta jotain

EDIT 1: eka tarjous eilen illalla 20€
EDIT 2: toinen tarjous 50€
EDIT 3: 80€?? - OHO sanon minä, no jos ei kukaan enempää tarjoa koneesta tehdään heti kaupat kun palaan Intiasta 25.11!!
Nyt rupeaa epäilyttämään että tätä palstaa lukeepi muutkin kun teknosnobit
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
EDIT 4; kone Hesassa ja noutaa saa, mutta vasta 25.11 jälkeen kun palaan lomilta, siivoan koneen ja luovutan sen juhlallisin menoin!
EDIT 5: koneen mukaan tulee nahkainen irroitettava vetoketjullinen suojakotelo, ISO virtajohto sekä huomiona että käyttis on siis englanninkielinen.
Kone myyty 110€, kiitos kaikille homppulaisille tarjouksista!