Mä ainaki oon äärimmäisen tyytyväinen iPhonen näppikseen, kyllä sillä kirjanki kirjoittais..wanders kirjoitti:Mä hyväksyn että iPhonella kirjoitetaan vain lyhkäisiä viestejä. Se on hinta jonka maksan siitä että postit on luettavissa lähes kaikkialla eikä tarvitse isoja tietokoneita raahata mukanaan.Tipart kirjoitti:Niin mutkun millä sä kirjoitat niitä sähköpostei...näppis näytöllä on umpisurkea ja hidas käyttää.
Sitä en taas hyväksy, että viestit (varsinkin replyt) eivät lähde kovinkaan sähäkkään vaan kestää monesti minuutteja ennenkuin ne lähtevät ja on hieman epävarma olo, lähtikö varmasti vai ei.
Kyllä sähköpostia pystyin käyttämään jo edelliselläkin puhelimella (Sony-Ercci W800), mutta sillä oli jo juhlaa se, että pystyi lukemaan viestin ja sitten reagoimaan sisällön mukaan (ehkä silläkin jonkun sanan saattoi laittaa). Mulle iPhonen ongelma on tekniikan toimimattomuus, ei ominaisuudet (ne on helppo havaita ennen ostamista, ja jos ei miellytä, ei osta).
![Neutraali [:|]](./images/smilies/icon_neutral.gif)
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
Voi elämä ja sen kevät, täähän on hauska ketju
