Lemoncake kirjoitti:Kyllä mahtaa niitä "idiootteja" ärsyttää kun mäkkikäyttäjäkaverit yrittävät tuputtaa Design liikkeestä ostamaansa jumalattoman kallista taideteosta, jolla ei voi edes surffailla puolillakaan nettisivuilla ilman säätämistä ja niistäkin vielä puolet eivät toimi sitten ollenkaan. (Juu juu, ei johdu applesta vaan microsoftista, mutta ei se "idioottia", joka ei tiedä tietokoneista mitään, kiinnosta kenestä mikäkin johtuu.)
Nykyään oon kuullut sellasta juttua, että mäkillä voi ajaa vindowsia. Eli et ei kande valittaa. Topkanit ja oNkia musik storet saa jäädä ilman mun rahoja.
Ite ajan Macbookilla koulussa XP sp1:stä ja Vistaa rinnan MacBookissa ilman virustorjuntaa ihan vaan huvikseni. Vois olla, et jos jaksais vois asentaa sen OS X:nkin tohon, en kyl tiä saaks sil mitään tehtyä Q Carbidekaan ei toimi. Makeen näköinen kone toi on ja hyvin pyörittää Vistaakin. Windows seiska on Jeesuksen uudelleen tuleminen, joka armahtaa kaikki viimeisen 2k vuoden aikana tehdyt synnit.
Onnesiltiihanpaskoja, mäkit siis.