iPhone 2G 3.0 ja MMS:t toimivat
Keskustelua laitteista. Huom! Tänne vain keskustelu itse laitteista, ei ohjelmista tai iOS-käyttöjärjestelmästä
-
- Viestit: 27
- Liittynyt: 28.9.2008 klo 9.01
-
- Viestit: 35
- Liittynyt: 16.8.2008 klo 14.13
Re: iPhone 2G 3.0 ja MMS:t toimivat
Viesti Kirjoittaja Myssynen »
Itsekin päätin luopua tuosta mms-ominaisuudesta akun kulutuksen takia. Patchi asennettuna puhelinta joutui lataamaan joka päivä ja mielellään aina täyteen asti, että ei ehtinyt tyhjentymään jos meni jonnekin. Nyt akku kestää taas 2-3 päivää, niin kuin aikaisemmallakin firmiksellä. Itsellä patchi teki myös sellaista, että välillä kun vastas puheluihin, niin kummassakaan päässä ei kuulunut mitään ja tarvitsi aina muutaman soittoyrityksen, että sai kuulumaan molemmissa päissä :/ Myös semmoinen bugi oli, että jos joku oli soittanut, niin lock screenissä oli soittajan kuva ja tekstinä slide to answer, sit kun aukaisi, niin meni kuitenkin normaalisti home screeniin, kun soittaja toisessa päässä oli jo luonnollisesti katkaissut yhteyden.
Käytössä 8gt 2G luuri ja nyt puhelin toimii kuin pitääkin. Saa nähdä tuleeko tästä ominaisuudesta koskaan kunnolla toimivaa patchiä, joka ei vaikuta akunkestoon ja muihin toiminnallisuuksiin.
Käytössä 8gt 2G luuri ja nyt puhelin toimii kuin pitääkin. Saa nähdä tuleeko tästä ominaisuudesta koskaan kunnolla toimivaa patchiä, joka ei vaikuta akunkestoon ja muihin toiminnallisuuksiin.
Palaa sivulle “iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit