Kaikki on mennyt FCE:n kanssa tähän asti oikein mukavasti. Nyt olen editoimassa kahta musiikkivideota, joista toisen raakaleikkauksen tein eilen ja toisen tänään. Tänään tehdyn exportoin QT:ksi ongelmitta (jos mustia reunoja ei lasketa). Sitten avasin eilisen editoinnin ja olisin tehnyt saman. Mutta ei onnistu. Tulee joko "Codec error" tai "General Error 34". Ei mukavaa.
Olen avannut FCE:n uudelleen, renderöinyt klipit, sama homma. Netistä löytyy useita keskusteluja general error 34:stä, mutta en ole löytänyt järkevää selitystä, mikä tämän aiheuttaa. Osaako joku neuvoa?
Final Cut Express 4.01 ja General Error 34
Koko liikkuvan kuvan kirjo
3 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 1384
- Liittynyt: 25.4.2009 klo 22.29
Final Cut Express 4.01 ja General Error 34
Viesti Kirjoittaja rthghdfger »
-
- Viestit: 1384
- Liittynyt: 25.4.2009 klo 22.29
Re: Final Cut Express 4.01 ja General Error 34
Viesti Kirjoittaja rthghdfger »
Tähän ei kellään mitään vinkkiä, eikä kukaan ole törmännyt GE34:seen?
Ihan pikkuisen kyrsii, kun macit aikanaan ostin sen takia, että hommat toimii eikä tarttee etsiä ratkaisuja maita ja mantuja pitkin.
EDIT:
Ok, käyttäjän moka, editoinnin loppuun oli tullut in-markkeri. En kuitenkaan peru sanojani, ohjelma olisi voinut ilmoittaa jotakin muuta kuin "codec error".
Ihan pikkuisen kyrsii, kun macit aikanaan ostin sen takia, että hommat toimii eikä tarttee etsiä ratkaisuja maita ja mantuja pitkin.
EDIT:
Ok, käyttäjän moka, editoinnin loppuun oli tullut in-markkeri. En kuitenkaan peru sanojani, ohjelma olisi voinut ilmoittaa jotakin muuta kuin "codec error".
-
- Viestit: 19516
- Liittynyt: 21.3.2005 klo 9.33
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Final Cut Express 4.01 ja General Error 34
Viesti Kirjoittaja TheKraken »
Vastaisuuden varalle: Tämä lause on sellainen jota ei kannata heti kättelyssä täällä vetää esiin. Moni tuon tulkitsee provoiluksi ja jättää joko vastaamatta tai käskee siirtyä sinne PC-puolelle, jos kerran siellä niin paljon paremmin asiat olivatMcPekkis kirjoitti:Ihan pikkuisen kyrsii, kun macit aikanaan ostin sen takia, että hommat toimii eikä tarttee etsiä ratkaisuja maita ja mantuja pitkin.

Hienoa, että "ongelma" nyt korjaantui kuitenkin.
3 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “Video, televisio ja elokuvat”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit