Televisio lähti alkuperäisessä, uudenveroisessa pahvilaatikossaan, sekä laitoin mukaan kauko-ohjaimen. UPS kävi hakemassa pakkauksen kotiovelta ja palautti television vajaan kolmen viikon kuluttua kotiovelle.
Seuraavat asiat huollossa ovat alkaneet harmittaa pahasti.
Kauko-ohjainta ei paketista löytynyt, vaikka listassa luki "2-remote control" - listassa luki myös "2-power cable" - en tiedä mitä tuo tuplana "2-" ilmoittaminen tarkoittaa, mutta mahdollisesti olin siis jopa saamassa kaksi ohjainta (omani takaisin ja uuden?), mutta yhtään ohjainta ei ollut mukana.
Myös pakkauslaatikko jolla televisio palasi ei ollut se millä sen lähetin, vaan joku todella paljon käytetty murjottu ja teipattu, silti palautuslistassa luki "1-manufacturer packaging in good condition".
Televisio ei mitä ilmeisemmin ole sama joka lähti Saksaan, vaan taakse on liimattu tarralapulla sama sarjanumero joka oli siinä televisiossa joka lähti Saksaan - tässä yksilössä jonka sain on eri "ominaisuudet" ja käytönjäljet kuin siinä joka lähti, mikä lievästi harmittaa.
Olin "yhteydessä" digitestiin sähköpostitse saadakseni kauko-ohjaimeni takaisin, mutta he eivät näköjään vastaa sähköpostiin, eli täytyy soittaa siihen huoltoonkutsunumeroon

Muron palstoilta katsoin että Digitest on aiemmin hukannut eräältä television jalustan ja ei ole suostunut toimittamaan jalustaa väittämällä että he eivät ole sitä hukanneet

Taitaa olla aika "Turkkilainen" huolto nykyään Mirailla.
