Toivottavasti ei mene aivan offtopic, mutta täällä varmaan on tietotaitoa seuraavaan kysymykseeni.
Onko kellään kokemusta siitä, pelittääkö uusin Mini fotarilla. Itsellä CS4 ja raakakuviakin käytän, mutta peruskuvankäsittelyt varmaan hoituvat minilläkin ihan ok.
Olen miettinyt kotiin "yleiskoneeksi" tuota uutta Miniä. Käyttö olisi netti/kirjanpito/word/fotari-käyttö ja vielä niin, etteivät pikkuriiviöt (lapset) pääse konetta tuhoamaan :-).
Toinen vaihtoehto on tuollainen n. vuoden ikäinen 2,8/2,93 iMac, joka tietenkin on tehokkaampi vaihtoehto. Pelkään vain noita "riiviöitä", ja sitä tunnetta kun joku lelu sojottaa näytöstä

Näytöksi kelpaisi tuollainen edullinen 23" Aceri tai vastaava, joka ei ole vaikea ja kallis korvata.
Eli, auttakee, auttakee, kumpi vai kampi
![Iso hymy [:D]](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
Haulla löysin tuosta jotain, mutta vielä jos jollakin olisi kokemusta late 2009 mineillä niin se erityisesti kiinnostaisi!
Tietämätön...