Mistähän sekin johtuu, että tupakka ei maistu grapulassa, mutta iMukka sitäkin kiivaammin?
Vaihdoin vihreän Marlboron viheään Bonukseen, ei paljon makueroa, mutta nikotiinia vähemmän, tosin hinnassakin säästää euron ja on muuten kotimainen tuote (työllistää). Yleensä tulee tupakoitua enemmän, kun on nauttinut alkoholia, normipäivänä noin kuusi sätkää päivässä.
Ja kyselin tänään kassalta: "saako näistä tupakkatuotteistakin bonusta?" " Kyllä niistä saa ja myös alkoholituotteista." Mielenkiintoista.
ELÄMÄN JA KUOLEMAN VÄLISSÄ ON AIKA, KÄYTITPÄ SEN MITEN TAHANSA
- Salamijakk
En tiä mitä röökiä toi naapuri vetää, mutta se kuolee kohta Puolen tunnin välein se käy tuolla partsillaan ja joka kerta kuulostaa se ryskiminen ja räyskiminen siltä, että ei todellakaan käy kateeksi. Ääni on sellainen että ei tyosta voi selvitä.
Jamac kirjoitti:En tiä mitä röökiä toi naapuri vetää, mutta se kuolee kohta Puolen tunnin välein se käy tuolla partsillaan ja joka kerta kuulostaa se ryskiminen ja räyskiminen siltä, että ei todellakaan käy kateeksi. Ääni on sellainen että ei tyosta voi selvitä.
vielä kun tuli poltettua noin pari kuukautta sitten nii yleensän ostin askin sinistä L&M. Mutta jos jotain enemmän luksusta halusin armeijaan jonka suoritin viime vuoden puolella, niin tuli ostettua lucky strike tupakkaa se on sitä sotamiehen aitoa tupakkia ^^ mutta nykyään en polta yhtään mitään ja ei tee mieli paitsi pilveä se on sitä parempaa ja terveellisempää tupakkia
Jamac kirjoitti:En tiä mitä röökiä toi naapuri vetää, mutta se kuolee kohta Puolen tunnin välein se käy tuolla partsillaan ja joka kerta kuulostaa se ryskiminen ja räyskiminen siltä, että ei todellakaan käy kateeksi. Ääni on sellainen että ei tyosta voi selvitä.
Vastaava tapaus oli muutaman vuoden takainen kerrostalon melkein-naapuri. Erotus ehkä se että tällä isännällä oli huushollikin niin savusta sakea että kaikista kutsuista sinne piti kohteliaasti kieltäytyä. Kerran sitä ei sitten enää näkynyt ja kuolluthan se oli. Pumppu tai aivo tulppas, en tiä kumpi. Kuusissakymmenissä peräti.
Rowan Atkinson on johtanut anglikaanista kirkkoa vuodesta 2002.
– Kuvateksti Aamulehdessä 18.3.2012
Olen havainnut, että terveys on elämää voimakkaampaa. Terveyttä halutaan pidentää rahamarkkinoiden ehdoin, (nykyinen ja entinen hyssälä on entinen alkoholisti ja taiteilijaan rakastunut hunsfotti).
Kun röökiä ostetaan, niin ostetaan sitten sitä suomalaista Bonusta. Itse olen ollut polttamatta 15 vuotta, mutta työttömyys teki minusta ajankäytön mestarin.
Aluksi kiskoin hormit täyteen hermostuksissani, mutta nyt olen oppinut nauttimaan röökistä. Aamusavuja ei voita mikään.
ELÄMÄN JA KUOLEMAN VÄLISSÄ ON AIKA, KÄYTITPÄ SEN MITEN TAHANSA
- Salamijakk
Ei voitakaan, mutta kuka tässä nyt voittamisesta puhuu, sehän on kastikekamaa ja kun (tää kielioppi)
meillä ei ole merenpinnan yläpuolisia paikkoja. Siis kuin 102 vuotta elävä mummo himalajallla. Niin kaapataan kone finnairilta ja vuokrataan laskuvarjot, ainakin juomiin.
ELÄMÄN JA KUOLEMAN VÄLISSÄ ON AIKA, KÄYTITPÄ SEN MITEN TAHANSA
- Salamijakk
Happi se tappaa, mitä vähemmän happea sitä pidempi ikä.
Siksihän nyt vastustetaan hiilidioksiidia, (ok di ja oksidi on myrkky). Eihän me kaikki voida mennä Dalai Laman seuduille pyörtymään niitä myllyjä.
Suomi innovaatio ilmaiseksi: Hengitä kortongin kautta.
ELÄMÄN JA KUOLEMAN VÄLISSÄ ON AIKA, KÄYTITPÄ SEN MITEN TAHANSA
- Salamijakk
Kyllä, kylmä kalja ja sen oheen hyvä tupakki aaaahhhh! Aiemmin poltin kovastikin mutta nyt vähän ja 95,2% tupakeista kaljaspäissään enkä ole silti aina kännissä. Jätin hermoilutupakit, tapatupakit, sosiaaliset ryhmätupakit ja ajan tappamiseen suunnatut tupakit pois ja siirryin pelkkiin ehtaa nautintoa tuottaviin malleihin. Niitä lähinnä pitkällä matkalla linjurin ratissa ja sitten kaljan kanssa. Ihanne ois vetää kaljaa ja tupakkaa dösän ratissa mutta laki on vielä vähän hankala niiltä osin ja voipi tulla sanomista.
Tupakki on jees, mutta muistetaan olla savustamatta niitä joille se ei oo niin pop. Vaan jos yhtään vitttuilevat aiheesta niin sitten savustusta ja niin saaatanasti.