eli tarvisin vähän apua ton kanssa. Kun yritän jailbreakata ipodiani niin mitä minun pitää painaa ziphonesta (Ziphone GUI v3.0)? ''Do it all'' , ''Jailbreak'' , Jailbreak+activate'' vai mitä pitää tehdä kaikkia olen kokeillut mutta mikään ei tunnu toimivan. Kaikissa noissa kestää ja sitten lopetan ne. pitäisikö odottaa pidempään? Ja kun yritin jailbreakata 1.1.1. niin kun yritän mennä sivulle jailbreakme.com niin se menee johonkin thebigboss.com sivulle??????
APUJA!
iPod Touchin (1g) jailbreak
Keskustelua laitteista. Huom! Tänne vain keskustelu itse laitteista, ei ohjelmista tai iOS-käyttöjärjestelmästä
4 viestiä
• Sivu 1/1
-
- Viestit: 56
- Liittynyt: 5.7.2008 klo 15.33
iPod Touchin (1g) jailbreak
Viesti Kirjoittaja Robbin »
-
- Viestit: 991
- Liittynyt: 26.11.2008 klo 11.21
- Paikkakunta: Turku
Re: Ipod Touchin (1g) jailbreak
Viesti Kirjoittaja Teemuz »
Mene iClarified.com -> paina punaista tähteä jossa lukee Jailbreak + Unlock -> Paina kohtaa iPod Touch 1G -> Valitse nykyinen Firmwaresi -> Valitse käyttöjärjestelmäsi -> Ja sitten osaatkin varmaan jo itse 
iClarifiedista saat siis tarpeittesi mukaan tietoosi mitkä jailbreikit onnistuvat laitteellesi, ja täten onnistumisen mahdollisuus pitäisi olla huomattavasti korkeampi.

iClarifiedista saat siis tarpeittesi mukaan tietoosi mitkä jailbreikit onnistuvat laitteellesi, ja täten onnistumisen mahdollisuus pitäisi olla huomattavasti korkeampi.
-
- Viestit: 428
- Liittynyt: 10.6.2008 klo 23.51
Re: Ipod Touchin (1g) jailbreak
Viesti Kirjoittaja wohhey »
asenna uusin firmware ja spiritillä breikkaat.Robbin kirjoitti:eli tarvisin vähän apua ton kanssa. Kun yritän jailbreakata ipodiani niin mitä minun pitää painaa ziphonesta (Ziphone GUI v3.0)? ''Do it all'' , ''Jailbreak'' , Jailbreak+activate'' vai mitä pitää tehdä kaikkia olen kokeillut mutta mikään ei tunnu toimivan. Kaikissa noissa kestää ja sitten lopetan ne. pitäisikö odottaa pidempään? Ja kun yritin jailbreakata 1.1.1. niin kun yritän mennä sivulle jailbreakme.com niin se menee johonkin thebigboss.com sivulle??????
APUJA!
R.I.P jailbreakme.com
MacBook Pro 13" (2019)
MacBook Pro 16" (2019)
iPhone 12 Pro Max
PSN: CruelPorkkana
MacBook Pro 16" (2019)
iPhone 12 Pro Max
PSN: CruelPorkkana
-
- Viestit: 56
- Liittynyt: 5.7.2008 klo 15.33
4 viestiä
• Sivu 1/1
Palaa sivulle “iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu”
Hyppää
- Yleiset aiheet
- ↳ Ajankohtaista Apple-maailmasta
- ↳ Käyttöjärjestelmät
- ↳ Ohjelmat
- ↳ Yleiskeskustelu
- Mac ja oheislaitteet
- ↳ Yleiskeskustelu laitteista
- ↳ MacBook, MacBook Pro ja MacBook Air
- ↳ iMac
- ↳ Mac mini
- ↳ Mac Pro ja Mac Studio
- ↳ Ongelmia Macin kanssa?
- iPhone, iPad ja Apple Watch
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -laitekeskustelu
- ↳ iPhone-, iPad- ja Apple Watch -ohjelmat sekä iOS
- ↳ Ongelmia iPhonen, iPadin tai Apple Watchin kanssa?
- Huviksi ja hyödyksi
- ↳ Off-topic
- ↳ Kuva ja graafinen suunnittelu
- ↳ Audio ja musiikki
- ↳ Video, televisio ja elokuvat
- ↳ Pelit ja pelaaminen
- ↳ Ohjelmointi, skriptit ja palvelimet
- ↳ Tietoturva ja varmuuskopiointi
- ↳ Verkot, mobiilidata ja muut puhelimet
- ↳ Retronurkka
- ↳ Foorumin ylläpito
- Kauppapaikka
- ↳ Myydään Mac
- ↳ Myydään iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Myydään muut Applen tuotteet
- ↳ Myydään muuta tietotekniikkaa
- ↳ Ostetaan Mac
- ↳ Ostetaan iPhone, iPad ja iPod
- ↳ Ostetaan muut Applen tuotteet
- ↳ Ostetaan muuta tietotekniikkaa
- ↳ Vaihdetaan, annetaan, työtä haetaan ja tarjotaan
- ↳ Kauppapaikan keskustelu ja hintavinkit