




Serverimaailma on moneen kertaan jo vakuutellut ettei heidän päässä, tai oikeuksissani tms. ole mitään ongelmaa. Samoin on kertonut minulle nettiliittymäni tarjoava yhtiö, ei siis pitäis olla mitään muureja/suodattimia liittymässä.
Omalla koneellani olen yrittänyt ilman palomuuria, passiivisella FTP:llä ja ilman.
Kerran jo sain toimimaan sivut levatrans.com, kolmannellatuhannella yrityksellä. Ne toimivatkin hyvin, ja päivittäminenkin onnistui paremmin kun milloinkaan millään FTP-ohjelmalla.
Sitten otin projektin "alisivusto" tytäryhtiölle, levatrans.com/konepalvelu.
Tätä myös yritetty ladata tuhat kertaa, turhaan....sitten taas kerran yrittäessä, onnistui siirto mutta seuraus oli että levatrans.com sivu ei toiminut lainkaan vaan selain ohjasi aina osoitteeseen levatrans.com/konepalvelu.
Nyt poistin kaikki tiedot serveriltä, ja yritin ladata tuota levatrans sivustoa sinne niin ei taaskaan huoli.
Olisiko edes mitään konstia millä saisin iWebin html-muotoiset tiedostot ulos että voisin siirtää ne palvelimelle vaikka jollain muulla FTP-ohjelmalla?
http://www.aijaa.com/v.php?i=6703655.png
http://www.aijaa.com/v.php?i=6703510.png