Nyt en ole Pagesilla vähään aikaan leikkinyt, mutta näyttäisi että joko 1.0.1- tai 0.2-päivitys on tuonut uuden ominaisuuden (tai löysin sen vasta nyt), jolla saa säädettyä Fonts: Tracking: None. Silloin levitys koskee vain sanavälejä.
Pehmeää tavuviivaa (soft hyphen) en löydä vieläkään, eikä kielivalikkoon ole ilmestynyt suomea (Soikon uusin versiohan on oikoluvun osalta kuulemma toimiva), mutta laiha lohtu on, että hollannin tavutussäännöt eivät näytä vievän suomen suhteen vikaan
Ja kun vielä saisi alaviitteiden rinnalle loppuviitteet, niin ohjelma alkaisi olla jo käyttökelpoinen – ykkösversioksi
LISÄYS: 1.0.2-päivitys on tuonut Keynotesta muistuttavan Thumbnail-näkymän (saa päälle valikosta View). Ei siitä sinänsä kauheasti hyötyä ole, sillä kun on kerran juoksuttanut tekstin johonkin templeittiin ei sivujen järjestystä sitten enää voi muuttaa siltä osin.